Досвід виховання ЗДО Творчість, ідеї

Як зацікавити дошкільнят творчістю Сухомлинського? Мої педагогічні знахідки

26.02.2020 1394 0

Шановна колежанко! Пам’ятаєш, як Золота рибка з однойменної казки О. С. Пушкіна здійснювала бажання? Можливо, сьогодні, послухавши розповідь педагогів ясел-садка «Золота рибка», здійсниться і твоє бажання як педагога? Тож слухай.

Загальновідомо, що педагоги дуже люблять ставити дітям проблемні запитання, сподіваючись, що малята знайдуть безліч цікавих і неординарних відповідей. А якщо таке запитання поставити собі? Наприклад, як ознайомити дошкільнят із життям і творчістю В. Сухомлинського? І обов’язково, щоб це було доцільно, по-сучасному, і, головне, цікаво дітям!

Ми знайшли різні варіанти відповідей: можна випустити серію інформаційно-методичних газет «Чиста криниця»

а ще організувати міні-музей «Нетлінна пам’ять і низький уклін» у закладі

або зацікавити літературною світлицею «Сторінками книжкової скарбниці В. Сухомлинського».

  

Але це вже було…

Еврика! Можна залучитися підтримкою надійного друга, вірного помічника і віртуального вчителя як педагога, так і дитини — ноутбука чи комп’ютера. Можливості нашого дошкільного закладу це зробити дають змогу, оскільки у нас є добре оснащений комп’ютерний клас.

А ось і сама педагогічна знахідка — презентація тест-гра «Знавці життя та творчості В. О. Сухомлинського» (див. «Файли для скачування»). Щоб переглянути і пограти у тест-презентацію, тобі потрібно завантажити її за посиланням у кінці статті, та перейти у режим слайд-шоу.

Тобі сподобалося?

Шановна колего, я гадаю, що ти з нами погодишся, що на сучасному етапі створення мультимедійної презентації є одним з основних вмінь педагога, який працює в ЗДО. Саме така презентація є найзручнішим і найвлучнішим інтерактивним інструментом у руках педагога. Ми впевнені, ці мультимедійні слайди зроблять твій підхід до вивчення теми актуальним й інноваційним. А ще анімація, використана в презентації, приверне увагу дітей, зацікавить, наповнить враженнями й емоціями, обов’язково активізує розумову і пізнавальну діяльність дошкільнят. А скільки знань і вмінь набудуть твої діти! Скільки задоволення й радості ти побачиш в їхніх допитливих оченятах! Дорога колежанко, повір нам — це працює! А краще посади своїх малят за ноутбук, відкрий гру-тест, і… нехай увесь світ зачекає.

А коли всі твої малята вже із заплющеними оченятами будуть відповідати на запитання гри-тесту, запропонуй їм наступну презентацію: «Дидактичні ігри за творами В. О. Сухомлинського» (див. «Файли для скачування»).

Люба колежанко, ми переконані, що наступним кроком після цього буде створення твоєї власної презентації про В. Сухомлинського. Але пам’ятай, що робити це потрібно так, аби у твоєму серці завжди, за словами великого добротворця, панували культ Батьківщини, культ Матері, культ людини і культ рідного слова.

  

Хай щастить! До зустрічі на незабутніх сторінках ВГ «Основа»!

  

Автори: Степаненко С. В., учитель-дефектолог; Аксьонова Л. М., вихователь, Первомайського закладу дошкільної освіти ясел-садка № 5 комбінованого типу «Золота рибка» (для дітей із вадами зору)

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:


Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук