НУШ Психологія Досвід виховання

«Млинцева» соціометрія. Мої педагогічні знахідки

24.02.2020 659 1

Соціометрієюназивають методикувивчення внутрішніх групових зв’язків та ієрархії  в маленьких групах осіб.Як швидко та «безболісно» вивчити ті самі внутрішні зв’язки в класі, де щодня 20–30 малюків намагаються самоствердитися? Наші діти — це ясні Сонечка для своїх рідних… На прохання вчителя до бабусь, матусь та татусів приготувати млинці для друзів-однокласників свого Сонечка, відмови не буде… Чудова нагода провести «млинцеву» соціометрію, «замасковану» під проводи зими та зустріч весни.

Наші пращури вшановували сонце як Бога. З настанням перших весняних днів раділи, що сонечко починає прогрівати землю. Тому і з’явилася традиція пекти круглі коржі, які за формою нагадують сонце. Уважалося, що, з’ївши таку страву, людина отримає частинку сонячного світла і тепла. Згодом коржі замінили млинцями.«Млинцевий» тиждень — народне торжество, присвячене зустрічі весни. Звісно, випікатимуть смачні млинці не тільки в родинах учнів. Класному керівникові потрібно буде подбати про млинці для своїх друзів — УСІХ без винятку дітей класу (на випадок, якщо хтось із учнів не отримає млинця від однокласника, то в нього буде млинчик від учителя).

Масниця — одне з найвеселіших і довгоочікуваних свят у році, святкування якого триває сім днів. У цей час люди веселяться, гостюють одне в одного, улаштовують гуляння та їдять млинці.

Готуємо запашний чай і починаємо пригощати друзів частинкою свого тепла…  А вчитель тим часом трішки попрацює… Ось яка смачна соціометрія!!!

P.S. Чаювання з визначенням кількості млинців від друзів дає змогу класному керівникові дізнатися більше про дітей-аутсайдерів, спланувати подальшу роботу з учнівським колективом. А також з’ясувати для себе… чи вчитель є другом для своїх дітей, підрахувавши млинці на своїй тарелі.

Автор: Ячмінь Н. Л., учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший учитель ЗОШ № 13, м. Соледар, Донецька обл.

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • Тата

    26 березня 2020

    Просто и одновременно оригинально! Спасибо за интересный лайфхак.