Досвід виховання

Український гравікон. До міжнародного дня рідної мови

13.02.2020 2124 0

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» — значилося у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності.

Свято було започатковано за пропозицією Бангладеш. 21 лютого 1952 року у Східній Бенгалії (сучасний Бангладеш) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді щороку Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову.

Мова — це історія народу, його світосприйняття, інтелектуальний та духовний результат багатовікової еволюції. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми — важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур. Ба більше, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

  

В Україні це свято відзначають з 2002 року.

Пропонуємо сценарій заходу, що розповість про це свято, допоможе показати красу та багатство нашої рідної мови.

Файл зі сценарієм ви можете завантажити, натиснувши позначку.

  

Автор: Л. В. Страшна, Обласнийліцей-інтернатдлясільськоїмолоді, м. КривийРіг

За матеріалами журналу «Класному керівнику» № 1 (109) січень 2018 р.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук