Актуально Self-менеджмент

Платне харчування. У яких країнах батьки сплачують за їжу у школах?

08.02.2020 1428 0

Канада

Джерело: https://learning.ua/blog/201811/chym-hoduiut-shkoliariv-u-riznykh-krainakh-svitu/

У багатьох школах канади, особливо початкових (де навчаються діти до 12 років), немає їдалень. Батьки зобов’язані зібрати дитині ланч-бокс із обідом. Ба більшпе, вони можуть замовити перекуси (хот-доги, бутерброди, фрукти) в організації, що їх доставляє до школи. Для трапези зазвичай призначають невелику кімнату або ж спортзалу. А ще в навчальних закладах існує заборона на певні продукти, що можуть спричинити сильну алергічну реакцію, наприклад арахіс. З цієї самої причини заборонено ділитися їжею.

Нідерланди

  

Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian/features-47670376

У голландських школах годувати дітей сніданками та обідами не передбачено. Тому на спеціальній обідній перерві, яка триває 45 хвилин, школярі харчуються тим, що взяли з дому. Як правило, це ланч-бокси із сандвічами та фруктами.

У школах немає типових для україни їдалень, лише невеликі кафетерії, де відсутня гаряча їжа. В них можна купити печиво, лимонад, чай, сандвічі тощо.

Австралія

  

Джерело: https://uk.etcetera.media/yizh-doshochu-chim-goduyut-ditey-u-shkilnih-yidalnyah-aziyi-ameriki-ta-yevropi.html

У деяких австралійських школах є буфети, для яких готують батьки-волонтери. Зазвичай вони печуть кекси, пироги, готують хот-доги, сендвічі. Їжу в таких буфетах потрібно замовляти заздалегідь, хоча, якщо дитина зголодніє, її обов’язково чимось нагодують. В австралії це називають «mother’s little helper».

Іспанія

  

Джерело: https://uk.etcetera.media/yizh-doshochu-chim-goduyut-ditey-u-shkilnih-yidalnyah-aziyi-ameriki-ta-yevropi.html

У цій країні з дитинства виховують культ їжі. На обідню сієсту між уроками приначають 3 години. У цей час школярам дозволено сходити додому або залишитися в школі. Харчування в шкільній їдальні платне, але батьки його сплачують лише частково, решта сплачується коштом державних субсидій.

Німеччина

У цій країні за обіди доведеться заплатити  орієнтовно 60 євро на місяць. Але це за бажанням батьків. Усі діти повинні мати із собою легкий «перекус» — воду, фрукти, печиво.

Польща

  

Джерело: https://dt.ua/UKRAINE/kabmin-vidiliv-400-milyoniv-na-obladnannya-harchoblokiv-u-shkolah-331127_.html

Харчування у школах платне: якщо батьки хочуть, аби їхня дитина обідала у школі, вони повинні сплатити на рахунок школи фіксовану суму. Середня вартість одного обіду у варшавській школі, наприклад, коштує 6 злотих. У польських школах є також невеликі кіоски, де діти можуть купити щось з’їсти. Однак, там марно шукати «шкідливу» їжу, як наприклад, чіпси чи колу, що заборонено розпорядженням міністра освіти.

Франція

Джерело: https://www.velvet.by/shopwindow/deti/chem-kormyat-shkolnikov-v-raznykh-stranakh

У більшості французьких шкіл організоване харчування дітей, що оплачується батьками окремо і не є обов’язковим. Вартість харчування залежить від доходу сім’ї та може частково оплачуватися з місцевого бюджету. Батьків заохочують до правильного харчування школярів, зокрема радять давати дітям ланч-бокси зі здоровими перекусами. Жодних чіпсів!

В’єтнам

У в’єтнамі в деяких школах організовано відразу дві їдальні: офіційну (їжу туди поставляє компанія, з якою адміністрація школи уклала договір) і неофіційну (її «постачальники» — шкільні прибиральниці або інші технічні працівники, любителі домашньої кулінарії. Свої страви вони готують удома, а потім продають у школі). Друга їдальня популярніша в дітей.

За матеріалами

Поділитися в Viber Залишити свій відгук