НУШ Психологія Творчість, ідеї

Психологічні фішки, або Як здійснити мрії дитинства. Мої педагогічні знахідки

02.02.2020 1270 0

Світ психології завжди мене хвилював і приваблював своєю магічною силою. Ще з дитинства я хотіла радувати людей, бути соціально корисною, тому професію для себе обрала відповідну, ставши практичним психологом у сфері освіти.

Щоденно, стикаючись з купою запитів від здобувачів освіти,  розуміла, що мені бракує знань, здобутих у виші. А далі мене захопила хвиля навчальних семінарів, вебінарів, курсів, майстерень та інших психологічних заходів. Техніки та вправи сипалися, немов дощові краплі під час бурі. Я поринала у витоки психології, глибини консультативної та корекційно-розвивальної роботи. Я наповнювалася професіоналізмом, співпрацею плануванням подальшого розвитку та перспективами. Це було щось неймовірне! Мені здавалося, що ніколи не буде кінця моєму інтересу та жаги подолання вершин психологічного Олімпу.

І ось, через деякий час, я відчула себе фахівцем, людиною, яка може сама творити та пропонувати щось іншим. Першою моєю перемогою стала участь у Всеукраїнському конкурсі моделей наукових учнівських товариств. Тоді, в далекому 2010 році, мені складно було повірити, що я змогла посісти ІІІ місце на конкурсі такого високого рівня! А згодом я стала фіналістом конкурсу благодійних соціальних проектів, була запрошена до міста Київ і нагороджена дипломом переможця. Уся моя родина раділа моїм успіхам, колеги й адміністрація школи висловлювали пошану. Відчуття того, що я змогла подолати такий складний шлях до успіху в професійній сфері, спонукав до ентузіазму і пробуджував ініціативу. Я почала «штурмувати» семінари, майстер-класи, фестивалі тільки вже не як слухач, а як визнаний фахівець. Ділитися своїми ідеями і напрацюваннями, бачити результат, слухати коментарі колег — все це надихало мене на створення нових «психологічних фішок».

Що ж то за психологічні фішки? Першою ластівкою стала літературна й психологічна гра «Книгоманія» для вчителів гуманітарних циклів та практичних психологів шкіл. Назва одна, але функції — різні. Інноваційність гри полягає в тому, що вчителі можуть використовувати її в роботі з дітьми будь-якого віку, у будь-якому класі та під час вивчення різних літературних творів.

На сьогодні вчителі України апробують її в різних куточках нашої країни, чим я також пишаюсь. Разом із Донецьким інститутом післядипломної освіти спробуємо розширити можливості  та впровадити її в навчальний процес у Новій українській школі. Ця розробка для педагогів міста була презентована на серпневій міській (не) конференції цьогоріч. З психологами я теж грала в цю гру — на обласному рівні, на фестивалі «Психофест» минулого навчального року. Колегам сподобалась ідея розв’язувати шкільні запити через гру, арт-техніки.

Іншою «психологічною фішкою» стала авторська колода метафоричних асоціативних карт «Intermezzo». Це унікальний психологічний інструмент у системі освіти, що відображає вимоги Концепції НУШ. Шкільні ситуації, навчальні заняття, учні, педагоги та батьки є героями картин, які я особисто малювала півроку.

  

Я пройшла навчальний курс, а потім щоденно малювала і малювала… Кожна карта особлива для мене, адже обирала її принципово та ретельно. Як відповідальний громадянин,  оформила авторське право на свої розробки. Тепер, дивлячись на результат своєї роботи, розумію, що все було недарма. Психологи вдячні, вони у захваті, карти «працюють», допомагають розв’язувати шкільні проблеми або навпаки, шукати ресурси та можливості в учасників навчально-виховного процесу.

Неодноразово я презентувала карти на міському, обласному і Всеукраїнському рівнях. Поважні коментарі чую від науковців та інших колег. Мені приємно, що я можу втілювати свої «фішки» в професійне життя. Моя мрія дитинства здійснилася. Попереду ще багато нових відкриттів!

Автор: Голощапова О. В., практичний психолог НВК «Ліцей із ЗШ І–ІІІ ст.» м. Костянтинівка Донецької області, спеціаліст вищої категорії, сертифікований арт-терапевт, тренер, спікер психологічних заходів

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:


 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук