Актуально Self-менеджмент

Цікавинки про школи в різних країнах

01.02.2020 4724 0

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ — виховують джентльменів

«Багато хто вчить, але ми — виховуємо джентльменів», — ці слова одного директора британської школи дуже добре характеризують підхід тамтешніх педагогів до навчального процесу. Чиновники Великої Британії дослідили статистику успішних спроб працевлаштування молодих кадрів і дійшли до висновку, що під час співбесід особливу увагу звертають на грамотність мови майбутніх працівників. Тому було ухвалено рішення запровадити у школі культуру грамотного спілкування. Відтепер учні Великої Британії на уроках з учителями мають використовувати винятково офіційну англійську мову. Бажано щоб і у розмовах між собою вони уникали сленгів та просторічної лексики.

Джерело: https://aspect.ua/ukr/navchannya-u-velykobrytaniyi/serednya-osvita

КАНАДА — жодної дисципліни, оцінок і домашки.

У школі ALPHA завжди панує свято непослуху. Тут немає дисципліни, оцінок, домашніх завдань. Учні самі вибирають заняття, а класи об’єднують не за віком, а за інтересами.

КИТАЙ — зарядка і масаж обличчя.

Перед уроками учні обов’язково роблять зарядку, а двічі на день — масаж обличчя. Літні канікули тривають близько місяця, а день максимально завантажений з 8:00 аж до 16:00, а потім є ще й додаткові заняття.

Джерело: https://buki.com.ua/news/shkilna-osvita-v-kytayi-ta-tsikavi-fakty-pro-neyi/

МЕКСИКА

Щоб без надмірних інвестицій подолати безграмотність у віддалених куточках країни, там були створені так звані школи для общин. Вони розраховані на малі селища, нетрища, села у глушині, що у Мексиці біля 40 000. Педагогами там є студенти, яким потрібні гранти на навчання. Вони живуть у цих селищах, де працюють за зовсім малу заробітну плату близько року або двох. У результаті цієї державної програми студенти навчили приблизно 300 000 дітей.

НІМЕЧЧИНА — штраф за прогули.

У Німеччині ліберальність у шкільній освіті не особливо поширено. У цій країні на законодавчому рівні заборонено домашню освіту. Педантичні німецькі чиновники не впевнені у якості такого способу викладання. Навіть за пропуски шкільних занять може бути накладений грошовий штраф на батьків, адже саме старші члени сімʼї відповідають за навчання своїх нащадків.

НОРВЕГІЯ — відсутність оцінок.

Тут до 8-го класу взагалі не ставлять оцінок, щоб учні не порівнювали одне одного і не почувалися ніяково.

  

Джерело: https://uk.deborahnormansoprano.com/obrazovanie/80845-obrazovanie-v-norvegii-sistema-obrazovaniya-shkoly-i-universitety.html

ФІНЛЯНДІЯ — розслаблююча школа.

Учня не можна викликати до дошки, якщо він цього не хоче. Тут діти не складають іспити, у них немає щоденників. Батьки можуть дізнатися оцінки дитини з електронного класного журналу.

ФРАНЦІЯ — до школи з 3 років.

Статистика стверджує, що середня освіта у Франції вважається однією з найкращих у Європі. Але для нас її програма може здатись трохи своєрідною. Шкільна освіта там починається з 3–4 рочків, педагоги працюють разом із психологами. Чималу увагу приділяють саме розвитку моторних навичок, памʼяті та зосередженості дитини. У 5 років діти вже вміють читати. Загалом початкова школа у Франції триває пʼять років. Середню школу називають коледжем, що триває чотири роки. Старшу школу називають ліцеєм. Її закінчує тільки 80 % учнів — надто складна. Але у ліцеї з’являється вузька спеціалізація з предметів, які дитина вивчатиме в університеті. Якщо підліток зможе успішно закінчити ліцей (тобто старшу школу), вступ до вишу зазвичай уже не є проблемою.

ЯПОНІЯ — більшість викладачів — чоловіки.

У країні більшість викладачів — чоловіки. А ще там немає їдалень, і діти їдять просто за партами.

  

Джерело: https://starylev.com.ua/club/article/dyscyplina-i-tradyciyi-osoblyvosti-yaponskoyi-osvity

БЕЛЬГІЯ — пиво в школі?

До 70-х років у шкільних їдальнях вільно продавали пиво. Наразі бельгійські школярі можуть пити тільки газовану воду. Але є чимало прихильників повернення пива, адже воно, на їхню думку, значно корисніше за колу.

За матеріалами:
http://vsviti.com.ua/interesting/society/77558
https://learning.ua/blog/201702/tsikavi-fakty-pro-shkilnu-osvitu-u-riznykh-krainakh-svitu/
http://svitua.com.ua/article/201609/455-kanadski-shkoly-ocinky-konvertah-niyakyh-batkivskyh
https://starylev.com.ua/club/article/dyscyplina-i-tradyciyi-osoblyvosti-yaponskoyi-osvity

Поділитися в Viber Залишити свій відгук