Актуально Self-менеджмент

Календар споживача на 2020 рік І півріччя

16.01.2020 1245 0

Січень

3 січня, п’ятниця
День соломинки

Джерело: https://www.rcnradio.com/politica/proyecto-de-ley-busca-prohibir-uso-de-pitillos-plasticos

Зараз щорічно виготовляють мільярди соломинок для коктейлів та різноманітних напоїв, а першу штучну соломинку для коктейлю придумав Марвін Стоун, власник фабрики з виробництва паперових сигаретних мундштуків. Лушпиння від справжньої соломинки в коктейлі дратувало його, тому, узявши смужку паперу, Стоун змастив її край клеєм, накрутив «гвинтом» на олівець, а потім зняв отриману трубочку. 3 січня 1888 року у Вашинґтоні Стоун запатентував соломинку для коктейлю.

28 січня, вівторок
Міжнародний день захисту персональних даних

День захисту персональних даних — міжнародне свято, яке щороку відзначається 28 січня. Метою цього Дня є підвищення рівня інформованості та активного сприяння в захисті конфіденційності даних насамперед особистого характеру, а також поширення передового досвіду і напрацювань по всьому світу. Нагадаємо, що Конвенцію про захист осіб щодо автоматизованого опрацювання обробки даних особистого характеру було ухвалено Радою Європи ще 28 січня 1981 року. Ця конвенція наразі зазнає доопрацювання та вдосконалення. Наприклад, ухвалена Конвенція про кіберзлочинність, захисту цілісності даних і систем, підкреслюючи недоторканність приватного життя в кіберпросторі. Конфіденційність даних також захищається статтею 8 Європейської конвенції з прав людини. Наразі Міжнародний день захисту персональних даних відзначається в багатьох країнах світу.

Лютий

11 лютого, вівторок (другий день другого тижня лютого)
День безпеки в Інтернеті

  

День безпеки в Інтернеті відзначається щорічно з 2004 року в усьому світі. Координатором є об’єднана мережа Insafe/INHOPE за підтримки Європейської комісії та 31-го національного Центру безпеки в Інтернеті по всій Європі. Мета Дня безпеки в Інтернеті: поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій і створення безпечної світової онлайн-спільноти.

Березень

15 березня, неділя
Всесвітній день захисту прав споживачів

  

Відзначають у річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі 1961 року. У виступі було сформовано чотири головні права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим. Згодом до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове середовище. 1983 року день 15 березня було закріплено в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів. Україна першою з-поміж республік СРСР ще в травні 1991 року ухвалила Закон «Про захист прав споживачів». Було створено Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів, яка 1992 року отримала статус Державного комітету України в справах захисту прав споживачів.

19 березня, четвер
День клієнта

Багатьом відома фраза «клієнт завжди правий», англійською вона звучить так: The customer is always right. Повага до клієнта є невід’ємним атрибутом будь-якої компанії. Можливо, щоб підкреслити це, 2010 року одна литовська компанія з Клайпеди до дня свого народження запровадила ідею святкування Дня клієнта. Ідея поширилася і популяризувалася у бізнес-середовищі.

21 березня, субота
Всесвітній день домашнього господарства

1 жовтня 1908 року у Фрибурзі, Швейцарія, було створено Міжнародну Федерацію Домашнього Господарства (International Federation for Home Economics або IFHE). На разі IFHE базується в Бонні, Німеччина. IFHE є Міжнародною неурядовою організацією, що має консультативний статус при Організації Об’єднаних Націй (ECOSOC, FAO, UNESCO, UNICEF) і Раді Європи.

У сучасному світі ведення домашнього господарства — це повноцінна професія. Починаючи з 1982 року, IFHE ініціює щорічне офіційне свято — Всесвітній день домашнього господарства. Мета свята: популяризація професії й просування знань про ефективні методи ведення домашнього господарства та його економіки. До заходів, націлених на підвищення професіоналізму людей в області ведення домашнього господарства в різних країнах і регіонах, залучаються відповідні провідні вчені, фахівці, проводяться специфічні наукові дослідження тощо.

З 2002 року ця щорічна подія стала тематичною. Наприклад, 2018 року — «Грамотність у сфері економіки: навички здорової й стійкої кулінарії». 2019 року, 18–22 березня, заплановано зустріч у навчальному ресурсному центрі Університету Вест-Індії, Кампус Св. Августина (Порт-оф-Спейн, о-ви Трінідад і Тобаго) на тему: «Творчість та інновації в економіці дому для сталого розвитку».

28 березня, субота (остання субота березня з 20:30 до 21:30 за місцевим часом)
Година Землі

У різних країнах на різних континентах постійно організовують усілякі природоохоронні та екологічні товариства, проводять різноманітні акції та заходи щодо залучення уваги широкої громадськості до проблем природи та екології.

Наприкінці березня 2007 року Всесвітній фонд дикої природи (World Wide Fund for Nature) спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» провели цікаву й показову екологічну акцію — близько 2100 компаній Сіднея і понад 2,2 млн його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено понад 10 %, що сприяло скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея стала щорічною, поширилася і популяризувалася в багатьох країнах світу.

Останні роки проведення цієї акції відбувається в останню суботу березня з 20:30 до 21:30 за місцевим часом.

Квітень

18 квітня, субота (третя суботу квітня)
Український День навколишнього середовища (День довкілля)

  

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно з 1998 року згідно з Указом Президента України № 855/98 «Про День довкілля» третьої суботи квітня. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Цього дня було засновано екологічну програму ООН — UNEP (United Nations Environment Network), яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Середньостатистичний автомобіль виробляє понад 0,5 кг відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 км шляху. Достатньо чотирьох літрів машинного мастила, аби було отруєно понад 4 млн літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6 % усієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети. На пересилання спаму щорічно витрачають 33 млрд кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 млн тонн вуглекислого газу (як від 3 млн автомобілів). Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 млн будинків.

22 квітня, середа
Всесвітній День Землі (International Mother Earth Day)

Всесвітній День Землі — свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Уперше День Землі було відзначено 1970 року. Відтоді його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день — нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища — важливий крок на цьому шляху.

Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у розв’язанні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку в квітні-травні протягом місяця проводять заходи з озеленення та благоустрою територій.

26 квітня, неділя
Міжнародний день інтелектуальної власності

Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на своєму засіданні у вересні 2000 року ухвалила рішення про встановлення Міжнародного дня інтелектуальної власності 26 квітня. Вона зважала на те, що 26 квітня знаменує собою народження ВОІВ, організації, що має сприяти охороні й розвитку інтелектуальної власності в усьому світі. Патенти, товарні знаки, авторське право й суміжні права, як результати творчості та знань, є потужними інструментами сприяння економічному і культурному розвитку.

Видавці географічних карт іноді малюють на них вигадані міста або інші об’єкти, які є так званими «копірайтними пастками», тобто можуть бути доказом крадіжки карт іншими компаніями. У 1920 роках однією з таких пасток стало містечко Agloe в штаті Нью-Йорк, що з’явилося на картах від General Drafting Company. Однак уже через п’ять років віртуальний об’єкт став реальним, оскільки тут побудували рибальський будиночок, який так і назвали Agloe. Згодом цей факт допоміг видавництву Rand McNally виграти позов про порушення авторських прав від General Drafting. Після того, як будиночок став непридатним, Agloe тривалий час зберігалася в різних путівниках і навіть була наявна в Google Maps.

Відома пісня «Happy Birthday to You» донедавна перебувала під захистом авторських прав у США. Її можна було безкоштовно співати в звичайному колі родини або друзів, але за комерційне використання, наприклад, у фільмі або вітальній листівці, необхідно було платити. Пісня приносила щороку 2 млн доларів компанії-власнику Warner Music. 2015 року суд постановив, що права на текст насправді їй не належать і визначив статус «Happy Birthday to You» як суспільне надбання.

Травень

3 травня, неділя
День Сонця (National Day of the Sun)

Для того щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця.

Сонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю — нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.

Проводять День Сонця відповідно до місцевих умов з певною координацією та інформаційною підтримкою національними й центральними відділеннями МОСЕ, що сприяє поширенню інформації в регіонах і різних країнах, а також обміну досвідом в організації міжнародних проектів.

Ентузіасти й професіонали, громадські організації та фірми в Європі організовують різні заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики.

Заходи, пов’язані з проведенням Дня Сонця, передбачають:

  • дні відкритих дверей сонячних та енергоефективних будинків — як експериментальних, так і приватних, аби переконати в реальності й корисності здійснених і здійснюваних проектів;
  • дні відкритих дверей дослідних і проектних інститутів, що дає можливість широкій громадськості ознайомитися з новітніми досягненнями;
  • конкурси, змагання, пробіги «сонячних» автомобілів, електромобілів;
  • виставки та зустрічі з громадськістю в міських і торгових центрах, зелених зонах та інших громадських місцях;
  • круглі столи для обговорення технічних, економічних та соціальних аспектів використання відновлюваних джерел енергії;
  • семінари «Сонячний тиждень», які організовують за тиждень до або після Дня Сонця, що дають змогу ознайомити архітекторів, інженерів комунальних служб, власників будинків, шкільних учителів із новими можливостями сонячної енергетики;
  • конкурси шкільних проектів із вивчення сонячної енергетики і чинних моделей пристроїв та іграшок, що працюють на сонячній енергії;
  • конкурси малюнків на теми: «Використання сонячної енергії», «Сонце в нашому житті», які є чудовим доповненням до Дня Сонця, а сам процес творчості допомагає усвідомити важливість тематики серед дітей, учителів, батьків та громадськості.


21 травня, четвер (третій четвер травня)
День вишиванки

  

Джерело: https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_istoriya_ta_traditsiyi_svyata_n817527

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка — яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. День вишиванки — поки що неофіційне і відносно нове народне свято, що має сприяти єдності й культурному відродженню багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

Червень

8 червня, понеділок
Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна

Термін «домогосподарка» з’явився на початку ХІІІ ст. Він означав: «жінка, зазвичай одружена, керує домашнім господарством». Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна — це неофіційне свято, воно присвячене всім, хто сидить удома і піклується про добробут родини.

2003 року в Італії було створено першу у світі організацію чоловіків-домохазяїв. У цю асоціацію вступають одружені представники сильної статі, аби навчитися вести домашнє господарство. Члени товариства опановують мистецтво красивого нарізування овочів до святкового столу, обмінюються кулінарними рецептами та обговорюють екологічні засоби для чищення.

16 червня, вівторок
Міжнародний день сімейних грошових переказів

Міжнародний день сімейних грошових переказів уперше було відзначено 16 червня 2015 року в Мілані, на відкритті V Глобального форуму щодо грошових переказів за участю понад 400 політиків. Ініціював захід Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку ООН, який спеціалізується на мобілізації фінансових ресурсів із метою збільшення виробництва продовольства і поліпшення становища з харчуванням бідних груп населення в країнах, що розвиваються.

Міжнародний день сімейних грошових переказів має сприяти більш активній співпраці державного, приватного секторів та громадянського суспільства з метою забезпечення максимально ефективного використання фінансових ресурсів, які залучають трудові мігранти в країни, що розвиваються.

27 червня, субота
День мікро-, малих і середніх підприємств

Мікро-, малі й середні підприємства значною мірою забезпечують зайнятість населення і отримання доходу в усьому світі. Вони дуже важливі для соціального розвитку і були визначені, як один з основних факторів боротьби з бідністю.

Визнаючи необхідність поліпшення доступу до мікрофінансування і кредитів для цих підприємств, Генеральна Асамблея ООН постановила призначити 27 червня як «День малих і середніх підприємств» у рамках своєї резолюції від 6 квітня 2017 року. Мета цієї міжнародної події полягає в тому, аби спонукати держави сприяти підвищенню обізнаності широкої громадськості про ці форми бізнесу і сприяти діям у його підтримку, підкреслити важливу роль мікро-, малих і середніх підприємств у справі досягнення мети у галузі сталого розвитку, зокрема в заохоченні інноваційної діяльності, творчості та забезпечення гідної роботи для всіх.

Згідно з даними Міжнародної ради з малого бізнесу, офіційні та неформальні мікро-, малі та середні підприємства становлять понад 90 % усіх підприємств і в середньому становлять 60–70 % від загального числа зайнятості, їхня частка в формуванні ВВП досягає 50 %.
Звісно, критерії визначення розміру бізнесу відрізняються в кожній окремій країні. Як оцінні критерії, згідно з уявленнями Європейської комісії з мікро-, малих і середніх підприємств, їх можна визначити таким чином: мікропідприємства мають зазвичай менше 10 співробітників і річний оборот нижче 2 млн євро; невелике підприємство — менше 50 співробітників і річний оборот або баланс нижче 10 млн євро; середнє підприємство — менше 250 співробітників і річний оборот нижче 50 млн євро або баланс нижче 43 млн євро. У США кількість співробітників для середнього бізнесу може становити до 1500 осіб.

Наприкінці червня
Європейський тиждень сталої енергетики

  

Європейський тиждень сталої енергетики — це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Відтоді до святкувань долучаються сотні учасників — як прості громадяни, так і організації, інституції. Тиждень сталої енергетики є частиною кампанії ЄС, спрямована на збільшення джерел відновлюваної енергетики та покращення енергоефективності.

У рамках Тижня на національному та регіональному рівні відбуваються різноманітні заходи за участю урядових структур, екологічних організацій, проектів ЄС, приватних компаній, що втілюють екологічні ініціативи тощо.

2011 року Україна вперше долучилася до Тижня сталої енергетики. У Києві, Львові, Полтаві та Ковелі відбулися події, що популяризували відновлювані джерела енергії та закликали українців до відповідального споживання енергії.

Відтоді щороку наприкінці червня по всій Україні проходять заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та збільшення використання відновлюваної енергії.

Стань частиною європейського руху за енергоефективність!

Укладач Лариса Пужайчереда

За матеріалами:
https://www.dilovamova.com
https://bank.gov.ua
http://www.ecoleague.net
https://enefcities.org.ua

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук