10 років. Щиро ваші...

25.01.2012 700 1

Шановні колеги!

      2012 рік для нас ювілейний: 10 років тому «Основа» з’явилася на світ. Невелика, але могутня купка талановитих педагогів створила шість першихжурналів. Тоді в нас була одна кімната, один телефон, два комп’ютери й нездоланне бажання перевернути світ.

      Я не знала, якими будуть наші журнали, але напевно могла сказати, якимивони не повинні бути й ніколи такими не стануть. Вони не будуть «міністерськими», офіційними й виданнями «інформаційних новин». Не будуть вузькопрофесійними, створеними тільки для наукових публікацій окремих фахівців.Не буду ть ВАКівськими. Не будуть примітивними, банальними, застарілими,нудними.

      Якими ж вони мали бути?

      Бачення досконалого вчительського журналу формувалося роками, під впливомбагаторічного відкритого діалогу із читачем. І ось що в нас із вами вийшло.

      1. Ми створили інструментарій для роботи вчителя. Ми запропонували йомупрактичні матеріали на всі випадки життя: урок, свято, збори, класнекерівництво, педрада, атестація, підвищення кваліфікації. Ми визначилитри критерії, за якими можна було охарактеризувати ту інформацію, що«Основа» несе педагогам зі сторінок журналів. Розробки повинні бути:

  • актуальними (відповідати календарю, програмі, сучасним вимогампедагогіки й методики),
  • оригінальними (у кожному матеріалі ми намагаємося виділити «родзинку», авторську ідею, маленьке вчительське ноу-хау)
  • і — обов’язково! — методично грамотними.

2. Ми забезпечили простір для творчості й обміну досвідом. На шпальтахжурналів — вся географія України й деякі країни ближнього зарубіжжя. Не інтернет, не професійні форуми, відвідувати які пересічному вчителеві не по кишені, а саме журнал об’єднав на своїх сторінках десятки тисяч людей, які займаються однією справою, вирішують одні й ті самі проблеми, навчаються одне в одного, черпають ідеї, сили, емоції, наснагу. «Взаємнезапилення умів», як говорила незабутня Надія Дмитрівна Ільїна, великийучитель, філолог, перший головний редактор нашого журналу «Російськамова й література в школах України».

3. Ми дали вчителеві можливість професійно зростати. Причому безперервно. Зростання, розвиток — головна рушійна сила «Основи». Сприяти росту інших — наша місія. Ми прагнемо дати вчителеві найцікавіше й найкорисніше з того, що на сьогодні є в педагогіці, — методики, технології, ідеї, а головне — досвід, яким діляться з нами наші передплатники.

4. Ми ставимося до вчителя як до особистості, що розвивається, шукає новоїінформації, опановує нові галузі знань, набуває нових компетенцій. Цьому, сучасному вчителеві важливо знати не тільки, як проводити уроки, але й як створювати медіапрезентації й сайти, як працювати в програмах Exel і Power Point, як розв’язувати конфлікти й встановлювати контакт із підлітками. Інформація зі світу науки, культури, психології, загальноїпедагогіки необхідна йому не менше, а можливо, й більше, ніж конспектиуроків. Ми «наростили» тіло журналів матеріалами із суміжних галузейзнань і — не помилилися. Популярність загальноосвітніх рубрик і вкладок справді надзвичайна. Іншим не менш важливим свідченням того, що наша ідея спрацювала, є також кількість учасників, які опанували дистанційні курси з інших, не педагогічних спеціальностей.

5. Ми прагнемо мінятися й дивувати вас щороку. У майбутніх змінах — джерело життєвої сили наших журналів, завдяки якому вони ніколи не станутьсумовитими академічними вісниками. Жодний інститут удосконалення чи педагогічний виш не може з такою швидкістю відновлювати інформацію, бути настільки чутливим до інновацій і здатним до опанування нових форм, як ми. Вкладки «Методичний банк», «Педагогічна академія пані Софії», «Фаховий сервер», проекти «Мій конспект», «Золота педагогічна колекція», «Всі уроки» й багато іншого — все це, по суті, новий вид методики, якийстворила «Основа». Ця методика містка, лаконічна, чітко структурована, сформульована доступною й зрозумілою мовою, подана наочно, чудовооформлена й зручна у використанні.

6. Тільки в «Основі» спеціально для передплатників було запроваджено безкоштовні вкладки. Тільки у нас працюють програми лояльності й інформаційної підтримки. Ми створили у видавництві унікальну систему сервісівпередплати й продовжуємо її розвивати. Тепер уже неможливо уявити собіОснову без «120 балів», електронних послуг на сайті й численних розсилань.У цьому — наша турбота, наше бажання зробити співробітництво з вамимаксимально зручним і приємним.

7. І останнє. Чому «Основу» назвали «Основою»? Які асоціації виникають у вас ізцим словом? Ректор одного київського вишу, до якої я приїхала знайомитися2002 року, повторила слово, начебто смакуючи, і сказала: «Добре. Методика — основа всього».

За ці 10 років, надрукувавши десятки тисяч методичних статей і близькодвох тисяч книг, я зрозуміла, що в основі — все-таки не методика. Усе, що ми робимо, тримається на більш тонкому фундаменті. Щира любов до своєї справи плюс повага до тієї людини, якій ти відсилаєш свою роботу, — ось що є базою, ось те, що завжди незмінне й постійне. На це можна зіпертися, коли втрачаєшсилу або орієнтири. Це — надійно.

І щоразу, коли в нас виникає суперечлива ситуація, я намагаюся уявитиобраз людини, заради якої ми все це створюємо. Ваш образ, дорогий колего.

Дорогий читачу!

Упродовж півроку (день народження «Основи» 26 червня) ми публікуватимемо унікальні матеріали з життя «Основи» й української освіти (тому що одне з іншим нерозривно пов’язане). Цього, ювілейного року ми подаруємо вам кращез наших архівів і краще з наших нових проектів (яке ж свято без подарунків?).

Читайте, беріть участь, пишіть, телефонуйте, заходьте на сайт і просто в гості. Адже ви і є наші головні герої — ті, хто повірив у нас на початкунашого шляху й залишився вірним до цього часу.

І досі мене зворушує та сила духу, творчого імпульсу, що не дає вам зневіритися, опустити руки, здатися, а, навпаки, змушує щороку дедалі вище піднімати собі планку. Саме для вас, задля підтримки вашої праці ми зросталивсі ці роки. Лише завдяки вашій допомозі, вірі й творчості, дорогий читачу, ми існуємо сьогодні. Дякуємо вам за це.

З любов’ю, Інна Гришина, директор

10 років. Щиро ваші…

Видавнича група «Основа»

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • зав. шкільною бібліотека Г. М. Криховська

    09 лютого 2012

    Дорога редакціє! Пише до Вас шкільний бібліотекар Богородчанської ЗОШ I-IIIст №1, що на Івано-Франківщині. Мене до глибини душі вразила стаття директора ВГ «Основа» І.І.Гринишин «Про…»,що надрукована була в журналі «Шкільний бібліотекар»в 2011р. Щоденно спілкуючись з читачами,розпізнаючи, виявляючи нові творчі здібності їхні, задовольняючи запити обдарованих і здібних дітей різних напрямків, неодноразово заставляю себе Вам. Глибоко в серці запали слова” Якщо у вашому класі (школі) є обдарована дитина, розкажіть нам про неї”. Я пробувала збирати матеріал. Однак запевняла себе, що обдаровані, здібні діти інтелектуального, лідерського, художнього, креативного, академічного напрямків є у кожній школі. Відповідно за програмою «Обдаровані діти» працюють, всі шкільні бібліотеки. Тому саме ця стаття заставила мене писати про наших дітей на сторінках місцевої преси, а не Вам. У сьогоднішній ювілейний 2012 рік, знову зачитуючи статтю «10років. Щиро ваші…», хочу щиро подякувати Вам за унікальні матеріали, за Вашу допомогу у професійному зростанні. Творчим дітям нашої школи я можу порадити передплатити Ваші журнали. Хоча живріє надія, що в майбутньому «знайдеться наш олігарх», створить фонд підтримки молодих талантів, і шкільна бібліотека одержить новий журнал JUSTTEEN (УКРАЇНСЬКОЮ) у подарунок. З повагою зав. шкільною бібліотекою Г. М. Криховська