Сучасний урок

Поради учням як вдало написати письмову роботу на ЗНО з англійської

17.12.2018 1042 0

Джерело: https://www.ural.kp.ru/daily/26855.7/3896884/

Що таке короткий твір, або есей? Як стверджує Вікіпедія: «Есе́,або есе́й — невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання і не претендує на вичерпне і визначальне трактування теми; це жанр, що лежить на перетині художньої та публіцистичної (часом науково-популяризаторської) творчості.»

ОСНОВНІ ВИДИ ЕСЕЇВ

1. Есе-висловлення власної думки вимагає від автора висловлювати свою думку щодо питання, про яке йдеться у темі есею. У творі мають бути чітко викладені власні ідеї, що розкривають зміст теми, продемонстровані взаємозв’язки та приклади, що їх підтверджують. Добре, якщо на початку твору есей містить суперечливий аргумент. Автор есе має пояснити, чому згаданий аргумент уважається непереконливим. Власні висновки мають бути викладені в заключній частині твору.

2. Для написання есею за методикою «за та проти» учень має у письмовій роботі розгорнути дискусію з певної теми, використовуючи протилежні точки зору. Кожен пункт дискусії слід об’єктивно і детально описати. У вступі есею має розглядатися питання взагалі. Основна частина цього твору має бути насичена прикладами, підкріпленими обґрунтуваннями. Власну думку автора та міркування щодо заданої теми слід викласти лише на завершення.

3. Есей «розв’язання проблеми» обговорює конкретні проблеми та пропонує основні їхні розв’язання. У вступі учень поясняє проблему та аналізує її причини, наслідки. Основна частина твору має ґрунтуватися на можливих варіантах розв’язання проблеми та потенційних наслідків  або очікуваних результатів. При закінченні твору, думку автора слід чітко узагальнити та запропонувати власне бачення розв’язання цієї проблеми.

Структура твору

Вступ

Мета вступу: пояснити задум твору. Вступ має надати достатньо інформації для орієнтації читача на тему есею, викласти мету твору та окреслити взагалі зміст письмової роботи.

Коли ви пишете вступ, спочатку потрібно привернути увагу читача. Перше речення вашого вступу має бути сміливим твердженням, яскравим фактом або провокаційним питанням. Бажано використати таке твердження, яке запам’ятається неординарністю. Це факт пояснює, чому багато есеїв починаються з висловлювання, цитати відомої людини. Після того, як ви привернете увагу читача, дайте більше інформації про свою роботу, чітко зазначте, про що йдеться у вашому творі. Закінчити вступ слід коротким підсумком пунктів (план), на які ви будете спиратися в есе.

Але майте на увазі!

Ви завжди можете повернутися та відредагувати вступ, якщо він ще не ідеальний. Написання вступу може бути найскладнішою частиною творчої письмової роботи, тому намагайтеся просто доповнити текст і рухатися далі.

2. Головна частина

Мета основної частини: пояснити зміст есею. Учень має пам’ятати кілька моментів.

Перше і головне — аналізуйте та опишіть без упереджень всі аспекти проблеми. Залиште свої почуття та думки для висновку.

Друге — доберіть декілька аргументів. Якщо у вас є прикладі для протилежної точки зору , наведіть їх окремими абзацами. Це допоможе вам зробити твір зрозумілим і чітким. Не забудьте навести докази аргументів.

Третє — структура абзацу має включати інформацію за темою та докази. Кожен абзац основної частини — це як крихітний мініатюрний нарис. У кожному абзаці мають бути думка, доказ та приклади. Кожен абзац починається зі вступного речення. Це дасть змогу читачеві легше зрозуміти, про що йдеться в абзаці. І нарешті, кожен абзац має закінчуватись коротким висновком.

Четверте — використовуйте перехідні фрази та вислови, аби зробити ваше письмове висловлювання більш виразним і природнім.

Пам’ятайте!

Після того, як ви написали твір, поверніться та перевірте, чи використовуєте ви перехідне речення та фрази між абзацами.

3. Висновок

 Останній розділ містить підсумки основних пунктів, зазначених у попередніх абзацах.

1. Висловіть свою думку з теми, про яку ви написали твір.

2. Надайте докази, щоб підтвердити свою думку та пояснити, чому ви вважаєте це правильним.

3. Підсумуйте основні моменти у вашому творі.

4. Зробіть коротенький висновок до кожного абзацу.

Зрозумівши, як написати висновок, слід знову переглянути свій вступ. За потреби просто додайте підсумкове заключне речення у вступ, що описує у подальшому тему есе, це зробить ваш твір логічним та правильним за структурою.

Автор: Архангельська О. А., учителька англійської мови Бахмутського НВК № 11, Донецька обл.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук