Досвід виховання Творчість, ідеї

Вечорниці на Андрія

05.12.2019 2066 0

13 грудня відзначають день святого Андрія Первозваного. Українці завжди святкували його. Це передовсім молодіжне свято. Хлопці та дівчата чекали на нього і готувалися заздалегідь. Зазвичай гулялигучно і влаштовували вечорниці. Гуляння були веселими, із жартами і різноманітними витівками. Парубкам дозволялося бешкетувати, а дівчата зазвичай ворожили.

Джерело: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/Ilja_Jefimowitsch_Repin_001.jpg

У народі цей день щеназивали святом «Калити», бо кульмінацією свята було кусання Калити — коржа із діркою посередині, що символізує сонце. Це один з прикладів уплетення дохристиянських народнихтрадицій до привнесениххристиянських. Середина грудня —час найкоротших днів, після дня зимнього сонцестояння сонце повертає на нове коло, дні збільшуються, а ночі скорочуються.Традиційно Андріївські вечорниці українці гуляли цілий тиждень — аж до Миколая (19 грудня).

Джерело: https://svitua.org/media/k2/items/cache/82f00fc80b52b288a382fcaf1c6cf353_XL.jpg

Пропонуємо вам провести святкові вечорниці з учнями старших класів. Свято дасть змогу юнакам та юнкам ознайомитися із народними традиціями, зрозуміти їхні особливості, причини виникнення, глибинний зміст поєднання з природним довкіллям.

Файл зі сценарієм ви можете завантажити, натиснувши позначку.

  

Автор: О. Ю. Смирнова, ЗОШ № 14, м. Умань, Черкаська обл.

Джерело: Класному керівнику  № 12 (96) грудень 2016 р.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/


 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук