НУШ Досвід виховання

Економіка життя або як американських школярів навчають лічити та заощаджувати

19.11.2019 1879 0

Тоді як ми досить обережно підводимо учнів до понять споживної грамотності, американці це роблять  сміливо й у різних аспектах. Пропонуємо цікаві спостереження (пост у ФБ) Альони Локтевої, яка зараз мешкає у США та має двох діточок (Ігор та Марія), що є учнями американської школи.

Задачі на бюджет. Ігор мав перший день у школі, а на наступний був призначений державний тест з математики. Тому у режимі «супертерміново» знайомилися з умовами усіх доступних математичних задач за початкову американську школу. Здивувались тому, що задачі на обчислення бюджету — не більшість, але вагома частина завдань.

Fundraising. Вразило. Не поясню, як це працює, але ти учень, береш коробку шоколадок, продаєш за рекомендованою ціною друзям-родичам-знайомим-сусідам-купіть-будь-ласка- нам-треба-цього-позбутися. Гроші повертаєш у фонд школи. Найактивнішим комерсантам — бонуси.

Благодійні можливості. За ціною від 1 долара можна прийти до школи в піжамі, обіймаючи Teddy Bear, від 15 — урочисто поставити підпис на бібліотечній книзі у свій день народження, засвідчити, що віднині ти її подарував. До речі, просто добрим і привітним теж можеш бути. У класі є особливі діти. Я вражена, наскільки по-дорослому Марія пояснює, як вона спілкується.

Шкільні речі. Купуєш, замовляєш самостійно або в школі. Крім канцтоварів, у списку є паперові рушники, пластикові пакети та ін., для обслуговування шкільних приміщень. Цікаво виглядають батьки з візочками, які прямують на першу зустріч з учителем і обережно розкладають усе добро в спеціальні контейнери.

  

Спортивна форма і ID. Якщо примудрився загубити спортивну форму, яку зберігають у шафці та забороняють брати додому (прасування за рахунок школи), або пластикову картку з фото, яку маєш на шиї, — без проблем. Ось нова. Батьки потім сплатять її вартість.

Оплата за досягнення. Щодня у початковій школі діти отримують свої бакси. За зразкову поведінку, за вчасний підпис батьків у щоденнику, за допомогу. Хотілося б краще розуміти усі приводи отримати винагороду, але Марія міцно тримає таємницю і щасливо перераховує вечорами всі свої 78 райнобаксів, мріючи про пікміпопс або наліпки, які обере.

  

А можна замовляти задоволення на клас (наприклад, додаткові хвилини погратися). Учителька хвалилася, що до кінця року діти вміють розраховувати і заощаджувати краще за неї.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук