Сучасний урок Досвід виховання Творчість, ідеї

Читання сніговикові, або Приборкання директора: нотатки української мами про американську школу

13.11.2019 1777 0

Хочу поділитися своїми спостереженнями про американську школу.

Наша школа розташована в штаті Коннектикут.

Почну з початкової школи, у якій у другому класі навчається мій молодший син. Йому 6 років.

На початку навчального року нам надсилають роздруківку з ім’ям учителя переліком усього, що потрібно купити до школи, зокрема: олівці, фломастери, гумки, клей, ножиці та пластмасовий великий пенал, що лежатиме у дитини на столі. І, в принципі, це все. Хто хоче може докупити hand sensitizer (перепрошую, я не знаю як точно перекласти) — це розчин, аби стерилізувати руки.

Решту витрат бере на себе школа.

Нам навіть забороняють купувати папку для домашнього завдання, в школі нам її видають з ім’ям дитини. Ба більше, нам видаються коди для магазинів. Ти приходиш у магазин, наприклад, за продуктами, віддаєш цей код школи, а магазин відраховує певну частину своїх доходів у цю школу, оскільки батько витратив гроші в цьому магазині.

У нашій школі є День піжами, День одягу в смужку, День різнокольорових шкарпеток, День «Ким я хочу бути, коли виросту», День доктора Сьюз (це дитячий письменник і більшість дітей навчається за цими книгами читати). У ці дні діти можу одягнутися в героїв із цих книг. І так кожні кілька тижнів.

День піжами. У піжамі навіть учитель.

  

День «Ким я хочу бути»

Дітям це дуже подобається. Вони мають навчальні заняття цього дня, але вони охоче йдуть до школи.

У нас немає форми для фітнес-клубу, просто ми знаємо, коли у них спортзала, тому одягаємо дитину в зручний для спорту одяг.

У нас не дають гроші за гарну поведінку або навчання, але той, хто добре вчится, отримує грамоту, або може на день стати «детективом школи», або «вчителем класу» тощо.

Я раніше вважала, що в США освіта відстає від української, але поговоривши з моїми подругами в Україні, у яких діти того самого віку, як і моя дитина, я зрозуміла, що різниці немає. Ми вивчаємо те саме, що вчать українські діти. У 6 років він, так само як і в Україні, знав, як додавати 45 і 12 тощо.

Але тут дітей навчають за іншою технологією і задають додому математику і обов’язково читати невелику книгу вголос (20 хв). Дітей не перевантажують. Моя дитина любить ходити в школу.

Це завдання в першому класі, так навчають віднімати і додавати. Дитині подобається малювати точки.

Це урок праці, ліплення з глини.

  

У школі дітей учать бути добрими і чуйними, допомагати молодшим. За це вчителі щедро заохочують їх грамотами або маленькими подарунками.

Наприклад, мій син прийшов додому сьогодні та сказав, що їхній клас не слухався на уроці праці. І коли вони сказали про це своїй класній керівничці, вона пояснила, що цим учинком вони могли образити людину, адже вчитель так старався їм показати щось нове та цікаве. Вона запропонувала кожному перепросити у вчителя. Син був дуже радий виправити свою поведінку і віддати листи всього класу вчителеві праці.

У нас діти постійно висаджують насіння в пластикові стаканчики і дбайливо доглядають, а коли паросток проростає, їм дозволяють забрати рослину додому або висадити на шкільному городі, де потім вирощують різні овочі.

Так само біля школи стоїть маленький будиночок типу шпаківні, там лежать книги, які діти можуть брати додому, а коли прочитають, то приносять назад. Книги оновлюються щотижня.

Коли випадає багато снігу і скасовують навчання в школі, директор просить зліпити сніговика та йому почитати.

  

А це директора школи діти вирішили приклеїти скотчем.

  

Це урок бібліотеки: 40 хв діти проводять у бібліотеці.

  .

А це йога дітей з батьками та козами

Поділитися в Viber Залишити свій відгук