Досвід виховання ЗДО

Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе. Мої педагогічні знахідки

06.11.2019 1005 0

Так колись давно висловився видатний педагог Василь Сухомлинський. Це одна з моїх улюблених цитат. Я вважаю, що цей вислів можна віднести до усіх дітей, яких ми зустрічаємо в своєму житті.

У моєму дитинстві були дуже гарні вихователі та вчителі. Мабуть, саме тому я й вирішила пов’язати свою долю з педагогічною діяльністю.

Коли після навчання я прийшла працювати до дитячого садочка, уважаючи, що достатньо знаю, все вмію, з усім впораюсь. Як же інакше? (Я була дуже молодою, а в цей час усе буває ясним, простим та зрозумілим. Без роздумувань!)

Вдача моя була не простою (вона такою й залишилась, але про це — згодом), тому непорозуміння між мною та батьками й дітлахами були частим явищем! Та я вважала, що все роблю правильно, «за методикою»! Я ж бо дипломований спеціаліст! Така собі знатна вихователька!

Минали роки… Дорослішала та змінювалась я… Нарешті, доля подарувала мені синочка! Ріднесеньку кровиночку! Найкращу дитинку у світі! (Звичайні почуття звичайної матусі!) Разом з його появою змінився світ навколо, а з ним і мій світогляд. Щодня не я, а мій малюк виховував мене! Я ставала добрішою, терплячішою й намагалася віддавати більше, ніж брати.

  


Найбільшим відкриттям для мене стало те, що насправді, нам, дорослим, завжди є чому навчитися у наших дітей! Саме вони дають нам уроки людяності… Саме вони навчають та виховують нас, дорослих! А ми… А ми лише ділимось з ними своїм досвідом та знаннями!
На сьогодні моя вдача залишається так само непростою, як і в молодості. Але я знаю, як з нею впоратись, приборкати. Адже всі ці роки у мене були найкращі вихователі — діти!

  

Кожен із нас здатен змінитися на краще завдяки дітям. Тільки потрібно уважно до них прислухатись, придивитись, відчути та впустити у своє серце!

Автор: Бараннікова О. В., вихователь  КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 «Росинка», м. Лисичанськ, Луганська область.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук