Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Робота зі словами для учнів молодших класів: 11 креативних ідей

03.11.2019 3372 0

Робота над лексикою в початкових класах має важливе практичне значення для формування в дітей мовної та комунікативної компетентностей. Робота зі словами дає змогу розширити знання учнів про мову, збагачує їхній словниковий запас, розвиває увагу та пам’ять дітей.

Пропонуємо вашій увазі 11 креативних завдань для опрацювання на уроці, які допоможуть вашим учням вивчити та запам’ятати нові слова, уміти правильно вимовляти їх та писати, активно використовувати в повсякденному мовленні.

1. Нагодуй словникового монстрика

Такого монстрика дуже легко створити з будь-якої коробки та прикрасити кольоровим папером. Можна зробити його разом із дітьми на уроці трудового навчання, попередньо домовившись, яким саме цей монстрик має бути. Окремо на картках написано слова для вивчення. Вчитель називає слово, зазначене на одній з карток, які лежать на столі перед учнем. Учень повинен швидко знайти це слово та «нагодувати» словникового монстрика.

2. Знайди помпон

Зверху на паперових стаканчиках  потрібно написати слова та заховати під кілька з них гарненькі помпони (м’ячики або інші невеличкі предмети). Діти по черзі здогадуються, де ховаються помпони. Вони повинні вміти правильно прочитати слово для того, аби підняти стаканчик та перевірити вгадали вони чи ні.

3. Напиши слова кольорами веселки

  

Писати кольоровими маркерами завжди значно веселіше! Діти малюють веселку та пишуть слова, які називає вчитель.

4. Знайди слова та склади речення

  

Невелику коробку потрібно заповнити будь-якою крупою, блискітками, серденьками, іншими прикрасами. Слова написані на папірчиках та сховані всередині коробки. Також окремі слова можна помістити в яйця з-під «Kinder Сюрпризу». Дитина має знайти всі слова та скласти з них ціле речення.

5. Віднайди слово в ранковому привітанні

  

Учитель пише на дошці ранкове привітання, а потім зачитує його. Учні по черзі повинні знайти те слово, яке вчитель загадав заздалегідь. Учень обводить знайдене слово.

6. Конструктор слів

  

На кожній окремій деталі конструктора написані окремі букви чи цілі слова. Діти повинні скласти слово або речення з цих деталей.

7. Букви-машинки

  

На машинках приклеєні букви, діти добирають потрібні букви-машинки відповідно до карток, на яких написані слова.

8. Магнітна дошка для письма

  

На магнітній дошці діти пишуть слова, запропоновані на картках.

9. Прочитай слова перш, ніж зайти до класу

  

Діти зачитують слова, як написані на вхідній двері до класного кабінету. Щотижня картки зі словами можна змінювати.

10. Гра в класики

  

Як зазвичай, на асфальті, малюємо  крейдою квадратики («класи») та вписуємо в них слова. Гравці, стрибаючи на одній нозі з квадрата в наступний квадрат, читають слова.

11. Слова-тістечка

  

В паперових формах для тістечок потрібно написати слова. Діти по черзі кидають м’ячик та називають слово, написане на дні форми, в яку вони влучили.

За матеріалами Lindsay Barrett
Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

 

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук