Досвід виховання ЗДО Творчість, ідеї

Як зацікавити й мотивувати малюків до навчання у дитячому садку? Мої педагогічні знахідки

22.10.2019 4100 0

Звернутися до проблеми мотивування дошкільнят до навчання мене змусив професійний спогад. Кілька років назад я підготувала для дітей сюрприз — ляльку Катрусю, яку заховала під стіл. Вона, за методичними правилами, нібито постукала в двері. На моє запитання: «Як ви, діти, гадаєте, хто до нас завітав на гостину?» — почула відповідь Сергійка: «Та знаємо ми… Знову лялька Катруся». Я навіть не збагнула, скільки разів уже «запрошувала» цього персонажа до групи. Цей випадок спонукав мене шукати інші методи.

Я обрала сторітелінг (мистецтво складання і розповідання захопливих історій). Мотиваційний комунікаційний прийом, що мотивує дітей до навчання на занятті, спонукає симпатію до персонажа, який, у свою чергу, допоможе зацікавити вихованців і доступно донести до них потрібну інформацію. Персонажі-сюрпризи я ховаю у фартуху з великими кишенями, а згодом пропоную історію.

Щоб сюжет захопив дітей, у ньому обов’язково мають бути наявні базові структурні елементи: прив’язка до місця події, особливі обставини (персонаж залишає домівку), пригода — перемога, повернення персонажа додому, щаслива кінцівка, мораль історії.

На початковому етапі я використовую адаптований варіант карток Проппа. Навчаючись за цими картками складати оповідки, діти потім переказують їх одноліткам, друзям, батькам.

Для кожного віку я обираю найбільш привабливих та добре знайомих дітям персонажів казок, оповідань, мультфільмів, які залишаються з ними весь час від вересня до травня. Намагаюся орієнтуватися на вподобання сучасних дітей.

Таким чином, упровадження в практику прийому сторітелінг мотивує вихованців до навчальної діяльності, пізнання нового. Вони навчаються граючись, розвивають мовлення й уяву, пишаються своїми досягненнями, що сприяє їхньому загальному розвитку.

  

Автор: С. В. Кравченко, вихователька дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 35 «Вербиченька», с. Біла Церква, Київська область

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук