Сучасний урок НУШ Досвід виховання Творчість, ідеї

Це так просто — поділись теплом свого сердечка з тими, хто так його потребує. Мої педагогічні знахідки

15.10.2019 1370 0

— Тетяно Петрівно, а вони повернуться назад, до своєї рідної домівки, до нашої України?

— Обов’язково, Максимку, повернуться. — Бо Батьківщина — вона, як мати, одна.

Третьокласник Максимко, стоячи на подвір’ї школи, зажурено спостерігав за журавлиним ключем у небі, який із жалібним курликанням відлітав у теплі краї. Хлопчик був певен, що вони обов’язково повернуться, а йому та його друзям, учням 3-го класу Баштанківського НВК, потрібно турбуватися про тих, хто залишився. Адже це обов’язок кожної свідомої людини ¾піклуватися про тих, хто потребує допомоги. Про це, він не раз чув і зі слів своєї вчительки.

Другого дня, прийшовши до школи, Максимко дуже зрадів звістці, яку почув від учительки, ¾розробити і  скласти план заходів щодо підтримки пернатих друзів. І в них усе вийшло!

А все починалось так…

Тиждень перший. ВИГОТОВЛЕННЯ ГОДІВНИЧОК ДЛЯ ПТАХІВ

  • Варіант 1. Годівнички з дерев’яних дощечок.
  • Варіант 2. Годівнички з пластикових пляшок, банок.

Увесь тиждень учні 3-го класу працювали над виготовленням годівничок. Працювали гуртом. Допомагали батьки, учителька. Годівнички вийшли на славу.    

Тиждень другий. ЧИМ МОЖНА ГОДУВАТИ ПТАХІВ?

  • Варіант1. Зерно пшениці.
  • Варіант 2. Зерно ячменю.
  • Варіант 3. Насіння соняшника.
  • Варіант 4. Крихти хліба.  

Щодня діти опрацьовували інформацію про те, чим можна годувати птахів. Складено домовленість з усіма учнями початкової школи про заготівлю їжі для птахів (кожен клас по черзі приноситиме їжу для птахів).

Тиждень третій. ОСОБЛИВОСТІ ЗИМІВЛІ ЗИМУЮЧИХ ПТАХІВ

  • Варіант 1. Ворони.
  • Варіант 2. Горобці.
  • Варіант 3. Синички.
  • Варіант 4. Снігурі.

Працюючи в бібліотеці, разом з учителькою та батьками в мережі Інтернет, діти шукали інформацію про особливості зимівлі зимуючих птахів.

Тиждень четвертий. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ

Конкурсна програма «Це так просто — поділись теплом свого сердечка з тими, хто так цього потребує». Акція «Допоможи птахам узимку».

«Наші менші брати очікують на допомогу. Завершимо наш проект на нашому шкільному подвір’ї. Продемонструємо свою турботу, любов своїми справами», — сказала Тетяна Петрівна. Усі діти разом з батьками й учителями наповнили годівнички пташиними смаколиками (зерном) і вийшли до шкільного саду, щоб їх прикріпити.

Усі були впевнені, що зробили велику добру справу!

Автор: Харковенко Тетяна Петрівна, учитель початкових класів вищої категорії, учитель-методист Баштанківського НВК «ЗШ І–ІІ ст. ДНЗ» Кодимського НВК «ЗШ І–ІІІ ст. ДНЗ» Одеської області.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук