Сучасний урок ІКТ. Іновації Досвід виховання

Як мотивувати учнів МНВК до навчання. Мої педагогічні знахідки

19.10.2019 1516 0

Працюючи 5-й рік у МНВК учителем інформатики та викладачем професії «Оператор комп’ютерного набору, дійшла висновку, що проблемні учні, які мають низьку мотивацію, або потрапили у складні життєві обставини (за різними причинами), особливо потребують використання в навчальному процесі творчих завдань і «цікавинок».

На заняттях моделюю життєві ситуації, створюю умови для застосування учнями набутих знань, умінь і навичок з інформатики чи професії «ОКН». Тому використовую профорієнтаційні уроки, спрямовані на допомогу молоді у професійному самовизначенні, та творчі завдання.

Наприклад. ми  проводимо урок-гру (для учнів з допрофесійної підготовки, 11-ті класи ЗЗСО міста) «Один день у фірмі», у якій учням пропонують (матеріали  - https://drive.google.com/open?id=1RabprwDTqs_09TU5h0nG3tdQtaLtdUPL) і дають завдання:

  • написати  автобіографію, заяву на прийняття роботу, створити табличку для кабінету за зразком засобами MS Word (учні виявляють свої вміння зі спецпредмета «Основи діловодства»);
  • створити звіт-презентацію за інструкцією та матеріалами через засоби MS PowerPoint (учні виявляють вміння зі спецпредмета «Технології комп’ютерної обробки інформації»);
  • виконати роботу з текстом (форматування) і формулами засобами MS Word (учні виявляють вміння зі спецпредмета «Технології комп’ютерної обробки інформації»);
  • створити власну візитівку засобами хмарних технологій Google.

  

У своїй діяльності для виявлення здібностей у дітей використовую багато  творчих завдань і конкурсів:

  • бізнес-проектів;
  • проектів з професії «ОКН» у сфері ІТ.

Тож, використовуючи нестандартні та творчі завдання для навчання молоді, можна впливати не тільки на поліпшення навчальних результатів, але й на соціалізацію учня, його адаптацію до нових економічних умов.

Автор: Лотошникова Н. С., учитель інформатики та викладач з професії «ОКН», Енергодарський НВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ ст. — міжшкільний навчально-виробничий комбінат».

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук