Досвід виховання Інклюзія ЗДО

Слова-паролі, або, Як привернути увагу малечі. Мої педагогічні знахідки

14.10.2019 4883 0

Діти віком 2–3 років — це досить таки галасливе панство. Щоб його вгамувати чи донести певну інформацію, потрібно докласти чимало зусиль.

У цьому віці зростають рухова активність, емоційність, зацікавленість у всьому, що оточує малечу. Дитина постійно намагається втрутитися в розмову дорослих, хоче бути одночасно тут і всюди. Ця нав’язлива цікавість насправді дає малюкові  можливість правильно розвивати мисленнєву активність та увагу. Отже, вимагає більш частого спілкування з однолітками, старшими малюками та дорослими.

Джерело: https://saddominoshki.ru/kolokolchiki.html#

Щоб розпочати будь-яке заняття з дітьми такого віку, потрібно лагідно і спокійно сказати дітям про це. Кожну дію слід проговорювати вголос. Адже слова, сказані дорослим, повинні спрямувати дитину на виконання вказівки, «переключити» з  однієї справи на іншу. Можна змінити тональність голосу, використавши незвичну інтонацію, аби врешті-решт налагодити зоровий та голосовий контакт. Але найкраще працюють так звані слова-паролі.

Що це таке? Слова-паролі — це певні слова, що служать для детального проговорення  кожної дії дітей, крок за кроком. Використовуючи ці слова, вихователь не тільки звертається до дітей, але й допомагаєте їм скоординувати свої рухи у потрібному  напрямку роботи.

Але обов’язково слід все показувати і підтримувати слова  власним прикладом!

Наприклад, щоб малюки зібрали іграшки та поскладали їх, можна використати фразу: «Зараз дітки беруть до своїх рук іграшки і ставлять їх у свої будиночки».

Якщо ж потрібно швидко вгамувати розмови дітвори і розпочати заняття, що потребує уваги, варто проговорити: «А зараз наші вушка слухають, а ротики мовчать» (у цей час доречно показати малятам, як саме вушка слухать, приклавши відкриті долоньки до вушок).

Настала тиха година. Уже всі колискові заспівані, але ще дехто не спить? Час для фрази: «Наші ніжки і  ручки втомилися, хочуть відпочити. Покладімо їх зручненько. Оченятка заплющуємо і бачимо цікаві сни». Під час одягання чи роздягання (не забуваймо, що в цьому віці діти ще тільки вчаться це робити): «Ручками знімаємо взуття і ставимо у шафу».

Не варто забувати і про звикання. Постійно слухати одні й ті самі фрази щодня малюкам набридає. Тому слова-паролі залишаємо незмінними, але час від часу фрази урізноманітнюємо, додаючи інші прикметники.

Бажаю усім колегам натхнення й успіхів у нашій нелегкій, але дуже цікавій праці!

Автор: Сергієнко І. С.,  вихователь КЗ ДНЗ (ясла-садок) № 133 КМР

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук