Сучасний урок Self-менеджмент

Чи все велике має розмір?

30.09.2019 1111 0

Джерело: https://zateykin.ru/20-zamechatelnyh-sovetskih-detskih-filmov/

Нещодавно у стрічці ФБ вигулькнуло: «Авторка книги «Секс у великому місті» Кендес Бушнелл анонсувала продовження свого бестселера». Однак поміркувати над сплетінням значень у слові «великий» мене спонукала не новина, а рекламна світлина з обкладинкою книги, на якій містилося інкрустоване стразами яблуко.

Як на мене, Нью-Йорк, хоч і названий «великим», утратив у назві свою «найсмачнішу» частину. Big Apple — це найвідоміше прізвисько Нью-Йорка, що закріпилося за ним ще на початку ХХ сторіччя, коли його так назвав Джон Фіцджеральд.

Ну а далі, якщо трішки погратися з формою цього парафраза (уявіть слово «великий» у формі яблука), його можна прокотити, як у казці із наливним яблучком і срібною тарілочкою, навіть крізь час і простір.

«Великий» — ваговите слово, причому значеннєвих відтінків в ньому вдосталь. І геть усі вказують на якусь якість чи характеристику з акцентуванням на масштабності:

чи то за розміром — Велика китайська стіна;

чи то за численністю — Велике переселення народів;

чи то за часом — Великий піст;

чи то за наслідками — Великі географічні відкриття, Велика французька революція, Велика депресія.

Загалом, історія рясніє «великими» (Рамсес, Александр, Карл, Володимир, Будда), тож, певно, не погрішу проти істини, якщо напишу, що велику мету було покладено в основу (даруйте за тавтологію!) і великих битв, і великих справ.

Отже, не варто «думати мізерно», як казала Ліна Костенко. Нехай кожен день у нас буде знаменним, успіх або досягнення — визначними, внесок у справу — значним (чималим), наші значення та роль — важливими, досвід — глибоким, вибух ідеями — потужним, а майстерність — справжньою.

І не забуваймо: хай яку велику мрію маємо, як казав старий Король з фільму «Попелюшка», «жодні зв’язки не допоможуть зробити ніжку маленькою, душу — великою, а серце — справедливим».

Автор: О. М. Журенко, літературний редактор ВГ «Основа», кандидат філологічних наук

Поділитися в Viber Залишити свій відгук