Сучасний урок Досвід виховання Self-менеджмент

Я не вмію хвилюватися…

02.10.2019 1653 0

Джерело: https://ribalych.ru/2018/10/07/kartina-benksi/

«Пахне літо липоцвітом і бентежить мою кров...»
Цей рядок з пісні «Атомна помпа» групи «Тартак» так довго крутився в голові, що аж відчула: оце «бентежить» оповило й мене.

І хоча у словнику бентежити кров означає «викликати неспокій, тривогу», діапазон відчуттів, звісно, значно ширший, починаючи від приємного зворушення, про яке співав Тартак, і закінчуючи інтелектуальним збуренням, як-от у Д. Павличка, що писав про Сковороду:

І, виламавши палицю із тину,
Він темними байраками пішов
Кріпацьким дітям викладать латину,
Бентежити думками рабську кров.

А ще я подумала про те, як багато в житті неспокою. Постійно турбуватися про рідних і непокоїтися через буденні справи. З дня у день нас тривожитися через суспільно-політичні події й ще безліч очевидних та помислених загроз. Кров постійно нуртує, вирує, розпалює та грає, розбурхуючи почуття й думки. Ми ладні гарячкувати, дратуватися, нервуватися (коли нас — тоді нервувати), нетерпеливитися, прагнучи, щоб усі наші переживання швидше скипіли білим жаром і, зрештою, переплавилися на корисний досвід. А ще навіюваність тривоги така потужна, що іноді стає мулько на серці.

Одним словом, життя триває просто за Борхесом: «Ми мертві, якщо нас нічого не зачіпає — ні слово, ані бажання, ані пам’ять. Я знаю, що ще живий».

Єдине, чого я не зумію, — це хвилюватися. Як море.  Чи як жита. Чи як туман, що клубочеться й розпливається хвилями.  

Натомість, коли настає така мить, що весь неспокій бажано звести до стану коливання, — вмикаю музику. Або згадую тичининське:

Хвилюють, маюють, квітують поля.

Добридень тобі, Україно моя!

До речі, «Дівчинка з кулькою» Бенксі — теж непогане рішення J.

Автор: О. М. Журенко, літературний редактор ВГ «Основа», кандидат філологічних наук

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук