Сучасний урок НУШ Досвід виховання Творчість, ідеї

«Кубики історій». Мої педагогічні знахідки

15.09.2019 2510 0

Сьогодні досить актуальним у початковому навчанні є питання впровадження в освітній процес ігрових технологій. Численні практики довели, що саме через гру учні краще засвоюють матеріал, розвивають уяву і критичне мислення.

Розуміючи переваги новітніх методів навчання, я не могла залишитися осторонь. Тож переглядаючи черговий сайт в Інтернеті, я нарешті знайшла те, що шукала.

Моя педагогічна знахідка — це «кубики історій».

Можу впевнено сказати, що це необхідна річ у сучасному навчанні учнів, адже цей метод має низку переваг:

  • має позитивний вплив на розвиток мислення;
  •  дитина вчиться встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
  • дитина вчиться збирати ціле з частин;
  • збагачується словниковий запас;
  • розвиває уяву;
  • розвиває критичне мислення;
  • поліпшується дрібна моторика.

Для гри необхідно 9 кубиків, на кожній грані яких має бути певне зображення, а також коробка відповідних розмірів.

    

Правила гри прості: ведучий викидає кубики з коробки. Кубики знаходяться в тому положенні, як вони впали. Таким чином школярі бачать набір із дев’яти зображень. Сенс гри полягає в тому, що діти мають скласти історію, використовуючи всі картинки на тих гранях кубика, що випали.

  

Учні мають широкі можливості для розвитку уяви, адже можуть вводити в розповідь зображення довільно. Вигадуючи історії, діти розвивають мовлення, що безперечно стане якісним підґрунтям для написання текстів у старших класах. Коли ми з учнями граємося в цю гру, кімнату заповнює веселий сміх, адже дитяча уява безмежна.

  

Звісно, кубики можна придбати в магазині, проте, якщо їх виготовити власноруч, зацікавленість учнів значно зростає. Можна урізноманітнити гру, виготовляючи нові кубики з новими зображеннями.

  

Сподіваюся, що моя педагогічна знахідка зможе допомогти іншим учителям  поліпшити навчальний процес, перетворити урок розвитку зв’язного мовлення на веселу гру, що у ненав’язливій формі розвиває учнів, позитивно впливаючи на їхні творчі здібності.

Автор: Ступа Т. В., учитель початкових класів вищої категорії М’якеньківського НВК Решетилівського району Полтавської області.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук