Досвід виховання Творчість, ідеї

11 способів згуртувати клас

02.09.2019 5809 0

Створіть коло довіри!

У процесі викладання, підготовки до уроків, контрольних, тестів така важлива річ як побудова згуртованої спільноти в класі може залишитися поза увагою вчителя. Тим не менш, згуртованість класу є невід’ємною складовою успіху учнів. Як же вчитель може згуртувати клас, не витрачаючи на це багато часу?

Пропонуємо 11 способів згуртування класного колективу. Яка найбільша перевага цих способів? — Вони майже не потребують часу! Насправді, ми просто впевнені, що вони стануть родзинкою шкільного дня!

1. Використовуйте картки для обміну цікавими фактами.

Цей спосіб «працює» у будь-якій віковій групі, але найкраще у середній школі, де згуртування класу іноді виявляється складним завданням. Запропонуйте учням записувати цікаві факти на картках і потім ділитися ними впродовж року.

2. Створіть «ланцюжки доброти».

Роздрукуйте достатньо смужок із написом «Спійманий на доброті», щоб завжди мати великий запас. Видавайте паперову смужку щоразу, коли учень «ловить» іншого на доброму вчинку. Створюйте «ланцюжки доброти» (або, наприклад, дружби), щоб усі бачили!
Коли ви працюєте над цим упродовж тижня, місяця чи року, ланцюжок подовжується, демонструє учням, якого прогресу вони досягли.

3. Працюйте разом, аби отримати винагороду.

  

Учні мають навчитися працювати разом, щоб отримати приз.

4. Пограйте у «вдячність».

  

У цій грі використано ідею гри Pick-up Stick. Виготовити її можна з кольорових олівців, папірців, навіть із зубочисток.

Щоразу, коли гравець бере паличку, він має назвати те, за що він удячний. Кожен колір означає різні речі, за які можна бути вдячним. Це прекрасний спосіб змусити дітей подумати про все, за що вони можуть бути вдячні!

5. Утворіть коло і діліться компліментами.

  

«Коло компліментів» навчає учнів дарувати та отримувати компліменти, а також створює в класі атмосферу поваги та доброти.

6. Об’єднайте учнів у пари для складання діаграми Венна.

  

Ми всі однакові та всі різні. Це урок, що слід вивчити, і це ідеальне знання, яке учні можуть повідомити вдома. Складання діаграми Венна у парах допоможе учням по-новому поглянути одне на одного.

7. «Полотно» визнання.

  

Двері в класі — це ідеальне «полотно». Просто візьміть кілька папірців для нотаток, аби створити дивовижний спосіб згуртувати клас. Учні пишуть замітки зі словами визнання своїм однокласникам щодо поведінки або вчинку, яким вони були свідками. Це так важливо бути визнаним однолітками!

8. Дайте учням можливість висловлюватися.

  

Повідомте дітям, що мати думку та висловлюватися — це цілком «нормально», навіть якщо вони висловлюються, записуючи свою думку. Наприклад, якщо учні хочуть розповісти щось про себе своїм однокласникам або вчителеві, вони можуть це записати на аркуші для нотаток.

9. Визначайте мету на один тиждень.

  

Це чудово — визначити довгострокову мету з великою нагородою! Проте іноді коротший, навіть щотижневий варіант, може виявитися ще кращим. Визначення мети на один тиждень допомагає учням зосередитися на одному завданні та підтримує їхню мотивацію щотижня.

10. Створіть «табло нагадування мети».

  

Це ще одна ідея візуалізації. Просте табло на дошці нагадує учням про мету та те, як вони її досягають.

11. Організуйте регулярні класні зустрічі.

  

Чим насправді є класна зустріч? Це більше ніж класна година або обмін якоюсь інформацією. Це спосіб регулярно контролювати і підтримувати згуртованість класу.

За матеріалами: https://www.weareteachers.com/build-classroom-community/

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук