Сучасний урок НУШ Досвід виховання Творчість, ідеї

Навчальне доміно «Словникові слова». Мої педагогічні знахідки

10.09.2019 2039 0

Здавна початкова школа була важливою ланкою в освіті й вихованні молодого покоління. У дошкільному дитинстві основним видом діяльності дітей була гра, що надавала їм великі можливості для спілкування. З переходом до школи змінюється й вид діяльності — провідною стає навчальна.

У процесі навчальної гри в учнів розвиваються увага, уміння зосереджуватися, самостійно думати. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються. Тоді до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні.

Відомо, що словникова робота на уроках української мови в 1–4-х класах є однією зі складових  з розвитку мовлення учнів. Важливою частиною роботи з орфографії в початкових класах є засвоєння слів, вимову і написання яких школярі відповідно до програмових вимог повинні запам’ятати.

Хочу поділитися досвідом своєї роботи над підвищенням ефективності засвоєння словникових слів.

Навчальне доміно «Словникові слова» допоможе в ігровій формі розвивати у дітей навички розрізнення звукової форми словникового слова, аналізу звуків, розвивати уважність, здатність сприймати слова з голосу і визначати їхні фонетичні особливості.

Доміно складається з 24 карток, на яких написано звукові форми слова та словникові слова (наприкінці року — 49 карток, згідно зі списком слів, вимову і правопис яких учні повинні запам’ятати у 3-му класі).

На картках — словникові слова та схеми цих слів із зазначеними «словниковими» орфограмами.

  

У грі беруть участь двоє і більше чоловік. Усі картки під час гри кладуть на стіл, кожен із гравців бере однакову кількість карток.

Гру починає учасник, який отримав картку, перша половина якої з командою «ВПЕРЕД!», а друга — зі звуковою формою словникового слова.

До першої картки підставляють іншу, перша половина якої з відповідним словниковим словом, а друга — зі звуковою формою наступного словникового слова.
Учасники гри розташовують свої картки одна за одною за годинниковою стрілкою. Той, хто не має потрібної картки, пропускає свій хід.

Виграє учасник гри, який першим виставить усі свої картки.

Матеріали для гри:

  

  

Навчальне доміно «Словникові слова»  на уроках української мови можна використовувати для ознайомлення дітей з новим словниковим словом та для його закріплення, для повторення раніше вивчених слів.

Використовуючи на уроках  навчальне доміно «Словникові слова», я побачила певний результат: учні не просто засвоюють знання, а вчаться їх застосовувати. Розвивається творче мислення, виховується культура спілкування — зростає активна особистість, яка вміє бачити, ставити і розв’язувати нестандартні проблеми.

Автор: Беліменко  Л. В., учитель початкових класів вищої категорії Добропільського  комунального заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів № 2, Донецька обл.
 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук