ІКТ. Іновації НУШ Творчість, ідеї

Лінгвістичне краєзнавство: як на уроках іноземної мови вивчати історію і культуру різних народів. Мої педагогічні знахідки

09.09.2019 288 0

Вітаю! Мене звати Віра Василівна Ролинська. Я працюю вчителем англійської та німецької мов у Сонячній загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів. Нещодавно я створила презентаційний матеріал з англійської для учнів та вчителів.

Узимку, коли ми святкували Різдво, мені спало на думку, що про всю цю красу необхідно говорити не лише рідною мовою, ще добре буде вивчити традиції святкування інших країн. Тож я вирішила створити лінгво-краєзнавчий словник різдвяної тематики у формі презентації. Назвала його Lingua-Landed Dictionary With Comments.

Так, це не просто словник, присвячений святковій атмосфері Різдва, а матеріали з коментарями. Кожне слово має свій слайд та пояснення: що означає, коли з’явилося в Британії. Лінгво-краєзнавчий словник допоможе учням дізнатися про історію та традиції святкування Різдва в Англії, а яскраві фото матеріали дадуть змогу побачити всю святкову красу.

У презентації тридцять один слайд, а це означає, що учні познайомляться саме з такою кількістю символів країни, мову якої вивчають. Процес запамʼятовування нових слів перетворюється на творчий процес — діти малюють, шукають й аналізують історичний матеріал, добирають світлини, набувають компетентностей.

На уроках англійської я використовую презентацію для пояснення нових слів. На одному уроці розбираємо не більше 3–4 термінів. Учням цікаво: а що ж там далі? Тож вони з нетерпінням чекають наступних занять.

Кожен учень за зразком зможе створити особистий словничок за обраною темою в електронному або у паперовому вигляді (книжечкою). У творчих роботах учні пояснювали від десяти до п’ятнадцяти слів, малювали чудові картинки, презентували свої роботи у класі.

Такі уроки можна зробити інтегрованими з історією, технологією, географією.

  

Автор: Віра Василівна Ролинська, учитель англійської та німецької мов, Сонячна загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, Волноваського району Донецької області

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук