Сучасний урок НУШ Досвід виховання

Творимо разом правила для першокласників

04.08.2019 1389 0

Ось і школа. Ось і клас.

Він давно чекає нас.

Дійсно, щороку школа з радістю відчиняє двері для першокласників. А вони, в свою чергу, з цікавістю та хвилюванням переступають її поріг.
Щороку проводяться заняття з підготовки дитини до школи. Головне завдання цих уроків:  познайомити дітей між собою, зі своєю першою вчителькою, зацікавити навчанням у школі.

Важливо в цей період колективно створити правила, що допоможуть спілкуватися у класі. Діти приходять з різною підготовкою: одні вже читають, а інші лише тільки вчаться писати палички. Оскільки більшість майбутніх першокласників не вміють читати, то я вирішила разом із ними виготовити правила, де текст поєднано із символами. (Нині я працюю методистом, але з 1-го вересня набираю 1-й клас, тому проводила заняття.)

ПРАВИЛО № 1

«Хочеш сказати — підведи руку»

Діти обвели свої долоньки, а мами допомогли вирізати. Потім приклеїли їх біля правила. Вийшло яскраво і зрозуміло.

ПРАВИЛО № 2

«Ходи тихо, спокійно»

— Діти, як потрібно  ходити у класі? Чому?

— А де ж можна бігати, стрибати? (На подвір’ї, стадіоні, у спортзалі.)

Запропонувала малятам вирізане взуття, а вони вибрали, яке до вподоби, і розфарбували на свій смак. Потім приклеїли біля правила.

ПРАВИЛО № 3

«Будь доброзичливим!»

— Діти, а як потрібно ставитись одне до одного?

— А що означає «будь доброзичливим»?

Дітям роздала різнокольорові сердечка. А вони на них намалювали різні малюнки, ніби поставили підпис, що згодні виконувати певне правило. Потім «сердечка» приклеїли.

На останньому занятті запропонувала вибрати те правило, що їм найбільше сподобалось, і сфотографуватися з ним. Мене вразило те, що були вибрані всі правила. Найбільше отримало голосів правило  № 2.

Створення правил діяльнісним методом допомагає швидко їх запам’ятовувати і виконувати.

Автор: Левченко Н. І., методист методичного кабінету відділу освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської обл.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук