Сучасний урок Досвід виховання

Незвичайні шкільні уроки

26.08.2019 869 1

АВСТРАЛІЯ та ГАВАЇ: уроки серфінгу

Джерело: getwetsurf.com

З метою зберегти титул головного центру підкорювачів хвиль в Австралії були введені шкільні уроки серфінгу. Влада країни через міністерство освіти подбала, аби на жодному з пляжів бува не з’явився приїжджий, який катається краще за місцевих...

Гаваї — це батьківщина серфінгу, так що ідею навчати школярів кататися на дошці місцева влада виношували вже багато років, але через проблеми з фінансуванням питання відкладали. Губернатор штату Гаваї ухвалив рішення включити цей видовищний вид спорту в загальноосвітню програму.

БАШКИРІЯ: уроки бджільництва

Джерело: galfinance.info

Живі куточки зустрічаються в багатьох навчальних закладах. Акваріуми чи клітки з хом’яками — річ далеко не унікальна, натомість шкільні пасіки зі справжніми бджолами — це вже незвично. Але не в Башкирії, де в рамках шкільного предмета «Бджільництво» за медовими комахами доглядають самі учні. На заняттях діти збирають мед і навчаються доглядати за вуликами.

ВІРМЕНІЯ: уроки народних танців

  

Джерело: komora.info

Народні танці — це справжня гордість Вірменії. Тут їх близько півтори тисячі, й у кожного своя історія і свій особливий сенс. Тому окрім звичайних уроків рідної культури з 2013 року уроки народних танців стали обов’язковим шкільним предметом.

В’ЄТНАМ: уроки йоги

Джерело: yogajoysaigon.com

У межах шкільної програми в’єтнамські школярі міста Хошимін щодня відвідують уроки йоги. Такі заняття починаються з пози лотоса. Потім учитель розповідає притчі. Обов’язковий урок триває годину, але охочі мають змогу відвідувати йогу ще і факультативно. Ця дисципліна дуже популярна. Так, батьки зазначають, що йога дає змогу зменшити дитячу залежність від гаджетів, а спеціалісти констатують зниження рівня стресу та підвищення загальної успішності у навчанні.

ГОЛЛАНДІЯ та ІЗРАЇЛЬ: мистецтво ведення диспуту

  

Джерело: thelanguagecoach.com

У деяких школах Голландії та Ізраїлю учнів з дитинства вчать правильно і грамотно відстоювати власну точку зору, не ображаючись і не ображаючи своїх опонентів. Ідеться не тільки про аналіз та способи ведення диспуту, але й про вміння «зчитувати» жести і міміку співрозмовників, брати до уваги думку інших людей, не боятися критики і негативних оцінок на свою адресу.

ІЗРАЇЛЬ: уроки кібербезпеки

  

Джерело: proexpress.com.ua

Звернули особливу увагу на комп’ютеризацію суспільства і «занурення» молодого покоління в мережу й ізраїльтяни. Тільки от боротися з цим вирішили трохи інакше. Так, нещодавно в місцевих школах з’явився навчальний предмет «Теорія і практика кібервійн». На уроках у теорії й на практиці вчать основ спілкування у мережі інтернет, як правильно реагувати на коментарі в блогах і соцмережах, які способи захисту власних даних існують. Додатково школярі набувають навичок, що перешкоджають розвитку ігрової залежності.

ІСПАНІЯ: уроки емоційного виховання

  

Джерело: proexpress.com.ua

Іспанські освітяни вважають, що дітей необхідно вчити мистецтва взаємин. На уроках естетичного виховання школярів показують, як можна володіти своїми емоціями і співпереживати почуттям інших людей. Цей предмет є не у всіх школах, однак батьки, діти яких відвідують уроки емоційного виховання, відзначають: загальна атмосфера в таких школах значно тепліша і людяніша, ніж в інших навчальних закладах. Учителі самі дуже дбайливо ставляться до почуттів своїх учнів, не підвищують на них голос. Такі уроки допомагають школярам з повагою ставитися до чужої думки і формувати власну точку зору на події, що відбуваються.

НІМЕЧЧИНА Й ІНДІЯ: уроки щастя

  

Джерело: proexpress.com.ua

У кількох школах Німеччини запущений пілотний проект із навчання дітей щастя. Зокрема, в одній зі шкіл Гейдельберга директор веде уроки, під час яких навчає дітей мистецтва бути щасливими і перебувати в повній гармонії із собою, навколишнім світом і людьми. Іспити діти не складають, проте наприкінці навчального року можуть взяти участь у благодійності або зняти емоційно-позитивний відеоролик.

У розкладі індійських шкіл в окрузі Делі з’явився новий предмет — «щастя». На сьогодні ініціатива вже охопила 1000 шкіл у Делі, у ній зайнято 50 тисяч учителів і близько мільйона школярів. Завдяки їй, як стверджують офіційні джерела, успішність у державних школах помітно поліпшилася. Батьки дітей, які навчаються в приватних школах, шукають можливість перевести дітей до державних навчальних закладів.

НОВА ЗЕЛАНДІЯ: уроки радіоелектроніки, дизайну, бухобліку

Джерело: vse-kursy.com

У Новій Зеландії до обов’язкової освітньої програми  включено незвичні для більшості навчальних закладів уроки на зразок радіоелектроніки, дизайну, бухобліку що пожвавлюють банальний шкільний розклад. Звісно, в Україні теж вивчають подібні предмети, але тільки після отримання атестата про загальну середню освіту, вже в рамках обраної спеціалізації.

НОРВЕГІЯ: уроки «про це…»

Норвезькі вчителі в межах загальнодержавної освіти викладають окремий предмет, присвячений питанням сексу. Цей урок викладають учням віком від 8 років.

КАЛМИКІЯ: уроки шахів

Джерело: galfinance.info

У Калмикії було введено обов’язкову шкільну дисципліну — «шахи». На думку спеціалістів, діти, які грають саме в шахи, більш зосереджені, стримані, мають краще розвинене логічне мислення та пам’ять порівняно з однолітками.

США: уроки наукових відкриттів

Джерело: gazeta.ua

До незвичайних належить один з уроків американських шкіл, що має назву «наукові відкриття». Після теоретичного курсу всім учням дають однакове домашнє завдання, сенс якого — щось винайти. Виконувати його можна впродовж цілого року. Потім — презентація результатів роботи перед усім класом, обговорення успішності та актуальності проекту, і насамкінець виставляють річну оцінку.

УКРАЇНА: хакатони для програмістів

  

Джерело: ortlyceum.kiev.ua

Реалізувати проект будиночка з відеоспостереженням через власний iPhone, створити нашийник із вмонтованими камерами, проект дорожньої зебри з підсвічуванням чи власний 3D-мультфільм — все це можна просто на уроках. Київський навчально-виховний комплекс «ОРТ» № 141 займається за власною програмою, а на звичайних уроках тут викладають веб-дизайн, мікроелектроніку, 3D-моделювання і робототехніку. На базі ліцею проходять навіть хакатони — справжні форуми з програмування, у яких беруть участь школярі з України та інших країн.

ЯПОНІЯ: уроки милування природою

Джерело: proexpress.com.ua/

Переглядаючи розклад шкіл Японії, можна знайти такий предмет як «милування природою». На перший погляд, асоціюється з організованою прогулянкою парком, та, якщо розібратися, це не зовсім так. Його сенс значно глибший — навчити школярів цінувати естетичну складову зовнішнього середовища, що із засиллям комп’ютерів та іншої техніки діти ХХI століття просто розучилися помічати. Головним об’єктом милування часто стає сакура, оспівана в культурі Японії. За успіх у спостереженні за флорою та фауною, як і в математиці чи географії, обов’язково ставлять оцінки і навіть складають іспити.

Зреферувала Лариса Пужайчереда, головний редактор журналу «Економіка в школах України» ВГ «Основа»

За матеріалами:

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • Тата

    08 січня 2020

    Дякую за цікавий пізнавальний матеріал. На жаль в наших школах ідуть у забуття уроки трудового навчання, такі необхідні для життя.Уроків кулінарії майже не має.Шиття теж неактуально. А ще було б доцільно ввести курс з психології\\конфліктології