Досвід виховання Інклюзія ЗДО

Гурткова робота та імідж навчального закладу. Мої педагогічні знахідки

25.08.2019 716 0

Вірте в талант та творчі сили кожного вихованця
В. О. Сухомлинський

Дитина — унікальний світ! У кожної є здібності й таланти, яким лише потрібно допомогти своєчасно проявитися та розкритися повною мірою.

Одне із завдань нашого педагогічного колективу — створення позитивного іміджу дошкільного  закладу. Це питання дуже важливе й неодноразово обговорювалося на педрадах. Поміж засобів популяризації діяльності дошкільного закладу і професії вихователя взагалі важливу роль відіграє, зокрема, гурткова робота.

Першою нашою пташечкою був хореографічний гурток «Ластів’ята», який не просто розпочав свою роботу, але й став популярним. Досягненням дошкільнят є призові місця за участь у міському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Діти — майбутнє України». Наші маленькі танцюристи є частими гостями  на заходах до Дня вчителя, до Свята першого та останнього дзвоника загальноосвітньої школи № 13, з якою дитячий заклад співпрацює не один рік.

Творча особистість за допомогою гурткової роботи в закладі дошкільної освіти формується на основі таких принципів:

  • інтеграції;
  • цілісності залучення дитини до пізнання навколишнього світу;
  • поступовості занурення в проблему;
  • емоційно-насиченої тематики ігрових вправ, ігор, завдань;
  • взаємного співробітництва та доброзичливості.

Дуже важливим є не тільки вибір напряму роботи гуртка, але й особистість його керівника. З перших хвилин педагогові необхідно знайти правильну емоційну хвилю спілкування з дітьми. Чималу роль тут відіграє, звісно ж, педагогічна інтуїція. Керівник повинен чітко розуміти рівень складності завдання відносно конкретної дитини, безпомилково відчувати, чи буде це цікаво дітям узагалі.

Важливо врахувати, що принцип організації гуртків передбачає добровільне (без психологічного примусу) залучення дітей до діяльності, тому крім добирання цікавого змісту, існують і  конкретні умови:

  • організація робочого простору — місця за дітьми жорстко не закріплені, вони можуть вільно переміщатися кімнатою, мають право відмовитися від участі у заняттях гуртка;
  • «відкритий» часовий  кінець заняття. Це  дає змогу кожній дитині діяти в індивідуальному темпі.

Ми створили мережу гуртків для забезпечення сприятливих умов для розвитку загальних та спеціальних здібностей дітей, реалізації варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти. Заняття хореографічного гуртка «Ластів’ята» допомагають гуртківцям відкрити свій внутрішній світ через мову танцю. Під час занять гуртка з економічної освіти «Бережливі малюки» вихователь, використовуючи знання з економіки, творчо розв’язує соціальні проблеми. Діти під час занять в екологічному гуртку «Комора природи» вчаться розуміти причинно-наслідкові зв’язки у навколишньому світі, вони отримують первинні уявлення про шляхи творення свого здоров’я, у них починають формуватися екологічний світогляд і культура. Спортивний гурток «Веселі пружинки» спрямований на фізичний розвиток дитини, поліпшення самопочуття і можливостей. Займаючись, діти стають сміливішими, прагнуть до перемоги і навчаються працювати в команді. 

Окремо хочу зупинитися на роботі з батьками вихованців. Саме уважне ставлення батьків (у тісній співпраці з вихователями), сприяє своєчасному виявленню і задоволенню естетичних, пізнавальних, рухових, мовленнєвих та інших потреб дітей, розвитку відповідних здібностей.

Гурткова робота — це сприятливий простір творчого та особистісного вдосконалення. Аби її організація приносила задоволення і була успішною, варто не боятися труднощів, які завжди виникають, коли починаєш нову, незнайому справу. Коли після нелегкого робочого дня бачиш результати своєї роботи в  сповнених радості, зацікавленості дитячих очах, розумієш, що це того варте! 

  

Автор: Свербіненко О. М., вихователь-методист, старший вихователь комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) № 19 «Ластівка» Сєвєродонецької міської ради

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук