Психологія Досвід виховання

Зарубіжний досвід: медитація замість покарання

14.08.2019 2059 1

В американській практиці шкільного виховання, коли поведінка учня виходить за межі дозволеного, одні з найпоширеніших способів покарання — це залишити учня після уроків або позбавити навчання. Початкова школа в Балтіморі «Robert W. Coleman Elementary School» за підтримки фонду «The Holistic Life Foundation» обрали інший спосіб дотримання дисципліни серед учнів. Замість того, аби карати, вони застосовують програму «Mindful Moment». Ця програма допомагає дітям заспокоїтися в стресовій ситуації, використовуючи дихальні вправи та йогу.

Дітей, які порушують дисципліну, відправляють в кімнату «Mindful Moment», що містить усе необхідне для того, аби допомогти дітям позбутися занепокоєння, стресу або інших психоемоційних труднощів, що можуть спричиняти погану поведінку. Учні можуть відвідувати кімнату «Mindful Moment» також і за власним бажанням.

Для учнів, направлених до кімнати «Mindful Moment» учителем, передбачено спеціальну 20-хвилинна програму: перші 5 хвилин спеціалісти «Mindful Moment» обговорюють та спільно аналізують поведінку учнів, наступні 15 хвилин діти виконують дихальні вправи та вправи з йоги.

Щодня, перед початком та після занять, учні слухають заспокійливу музику.

Програма «Mindful Moment» також ознайомлює дітей з навколишнім середовищем та вчить піклуватися про нього.

Програма «Mindful Moment» допомагає дітям подолати психологічні травми, що можуть спричинити девіантну поведінку, навчає їх відпустити ситуацію, що їх непокоїть.

Програма стала в пригоді й у повсякденному житті школярів. Діти навчають своїх батьків долати стрес та емоційне напруження за допомогою вправ «Mindful Moment».

З того моменту, як у школі «Robert W. Coleman Elementary School» почали застосовувати програму «Mindful Moment», жоден учень не був позбавлений навчання. Ці 15-хвилинні дихальні вправи та йога допомагають дітям упорядкувати думки та відновити спокійний стан.

Школа «Patterson Park High School» також застосовує програму «Mindful Moment» та відзначає, що відвідуваність учнями занять зросла відтоді, як у школі започаткували цю програму.

Користь такого методу відзначають також і експерти: медитація сприяє розвитку креативності, допомагає боротися зі стресом, навіть підвищує імунітет.

За матеріалами Андреа Джонсон

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

https://www.enlightened-consciousness.com/school-sends-kids-to-meditation-instead-of-detention-with-amazing-results/?fbclid=IwAR2PBwQ-G_QMrrN5k6__dxAxl3orqvyHfsBR_zM_J1RpFjr0O9EJe7iBnO0

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • Олена Книга

    01 жовтня 2019

    Цікава практика. Для наших дітей це також буде корисним. І діти не нервують , і клас навчається - чудово!