Сучасний урок Творчість, ідеї

Бал в країні Хімії, або Як цікаво розповісти про типи хімічних реакцій. Мої педагогічні знахідки

02.08.2019 4211 0

Королева Хімія організувала бал для хімічних елементів. Усі 118 хімічних елементів були запрошені на свято. Деякі з них прийшли у складі сполуки (тобто з чоловіком чи дружиною). Zn   прийшов один і почувався не дуже зручно. Він уже тривалий час задивлявся на красуню Cl, заручену з Н  (одним з братів-близнюків).

Zn страждав через це, сумував і прийшов на бал, аби потанцювати з Cl  . Він належав до тих гостей, які могли запрошувати на танець тих, хто заручений із братами Н (не всі мали це право). Для цього в країні Хімії існувала таблиця активності. Zn ще раз перевірив.

Так, він має право запросити  Cl! Він наважився, простягнув до неї свою руку і… диво! Вона попрощалася з Н і погодилася танцювати вальс із Zn!

(Демонстрування ряду активності металів.

Запис хімічної реакції:    Zn + 2HСl→ ZnCl2 + H2 .)

Це був найчарівніший танок у житті Zn. Але його щастя було нетривалим.  Уже за кілька хвилин до них підійшла інша пара і запропонувала потанцювати. Zn не хотів, щоб цей танок закінчувався! Що вдієш? На стіні висіла інша таблиця, відповідно до якої був дозволений обмін партнерами по танцю, якщо в результаті цього обміну утворюються осад, вода, чи виділяється газ. Пара NaOH    посміхнулася і раптом Cl уже танцювала з Na, а Zn закружляв у танку з ОН. Zn не подобався цей танок, тому він так засумував, що випав в осад, тобто сів край столу і сумував до закінчення балу.

(Демонстрування таблиці розчинності солей, кислот і основ у воді.

Запис реакції обміну: ZnCl2 +2NaOH→Zn(OH)2 + 2NaCl.)

У країні Хімії нерідко влаштовують такі бали, відбуваються різні хімічні реакції та хімічні перетворення. Завдяки цьому, там ніколи не буває сумно. Спробуйте і ви зануритися в цікаве життя мешканців цієї дивовижної країни, тоді вас обов’язково зацікавлять незвичні перетворення, що там відбуваються. Тільки пам’ятайте, що всі перетворення відбуваються за законами, чинними в цій країні. Знання законів країни Хімії є необхідною умовою для тих, хто планує ознайомитися з нею.

Успіхів вам у цікавій мандрівці! Будьте обережними, уважними та спостережливими, тоді дізнаєтеся всі таємниці, що приховує  країна Хімія!

Автор: Турчин В. О., учитель Боярської ЗОШ № 5, Києво-Святошинський р-н., Київська обл.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук