Досвід виховання

Історія повчальна та мотиваційно-макулатурна. Мої педагогічні знахідки

12.07.2019 989 0

Можливо, краще було б назвати мою розповідь «Клас і макулатура», але тоді б назва не відповідала повністю події, про яку йтиметься. Оскільки я ще молодий класний керівник, то ця історія сталася через мою недосвідченість. Тож далі все по порядку…

Після шести років роботи адміністрація «нагороджує» мене почесним титулом — класний керівник 5-Б класу. Я ж, у свою чергу, дивлюсь на дітей крізь рожеву павутину, вірю, що у мене з ними все буде добре.

Так минають два місяці. Батьківська рада ухвалює рішення про збирання макулатури, про який класним керівникам оголошують на нараді. Учні будуть цілий місяць зносити до класів старі книги, газети, зошити, коробки і таке інше, а у призначений день приїде машина з оператором, макулатуру зважать і заберуть. Усе дуже просто.

Під час виховної години я розповіла про це учням, декілька разів нагадала у чаті Вайбера. Та й усе! А далі дні минали, як завжди: уроки, перерви. Коли проводила заняття в інших класах, помічала купи макулатури, які збільшувалися щодня, а у моєму 5-Б — навіть жодного папірця у кутку!

І от настав призначений день. Учні майже всіх класів дружно несуть вторинну сировину на ваги. Усі несуть, окрім моїх. Розмова з директором була неприємною. Звісно, ми ж підвели. Звідки ж я знала, що оголосити дітям і написати у класний чат — цього замало. Потрібно було щодня про це нагадувати, робити додаткові анонси, телефонувати батькам. Якби ж я це знала раніше! Тож цього разу діти, побачивши мій пригнічений настрій, сказали: «Ми винні, але наступного року все буде інакше».

І почали ми чекати наступного року.

Розмови про збирання макулатури почалися ще з вересня. Тільки-но пролунала команда «Збір починається!», мої шестикласники почали зносити вторсировину до класу, в якому влітку було зроблено євроремонт (дякую вам, батьки!).

Залишався один день до зважування і вивезення зібраної макулатури. Я виходжу зі школи… і що бачу? Мій 6-Б у повному складі «прочісує» головну вулицю селища, заглядаючи до кожної шпаринки і збираючи кожен папірець, що трапляється на шляху. А на вулиці — дощ зі снігом, під ногами — багнюка. Одним словом, гірше не придумаєш. На мої запитання, що вони роблять, здивовано відповідають: «Як що? Збираємо макулатуру!».

Зробивши свої справи, я повертаюся до школи, і вже, ідучи коридором, відчуваю запах смітника. Чим ближча відстань до 6-Б, тим сильніші «пахощі». Яким же було моє здивування, коли відчинивши двері, я побачила величезну купу макулатури (450 кг!). Дійти до вчительського столу було неможливо, потрібно було перелазити через парти. Дивлячись на цю величезну купу паперу, я почула стурбований голос своєї колеги, яка нагадала про те, що саме зараз у цьому класі проходитиме її відкритий урок (про це ми домовилися минулого тижня!), за участю атестаційної  комісії.

Переді мною постає завдання: за 5 хвилин кудись перетягти купу макулатури. Несподівано допомогли одинадцятикласники. Ми перенесли все «своє добро» до їхнього кабінету. Але найгірше було тим, хто перебував у цей час на відкритому уроці — всі 45 хвилин їм довелося дихати «пахощами» нашої макулатури.

А потім ми зносили «свій скарб» з другого поверху на перший, щоб завантажити його в машину. Дорогою він розсипався, щедро встеляючи підлогу школи. Цю «красу» побачили техпрацівниці… Ви розумієте, що було далі. Притягнувши на ваги останній пакунок, я подумки перехрестилася.

Але ця пригода ще не завершилася. Мої учні виявили, що макулатуру збирали всі, окрім мене, а я не принесла жодного кілограму паперу. Пояснення не допомогли, тому я дала обіцянку, що наступного року особисто принесу п’ятдесят кілограм макулатури… не менше! Тепер розмірковую, де мені їх назбирати (у вас випадково немає?). А учні мого класу посіли ІІІ місце (серед 11 класів), за що отримали шоколадні цукерки і мрію: наступного року посісти І місце. Уявляю, що це буде…

Автор: Колінченко І. В., учитель Козинської ЗОШ І–ІІІ ст., класний керівник винахідливого 6-Б класу.

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук