Досвід виховання ЗДО Творчість, ідеї

Корисні лайфхаки для дбайливих татусів. Мої педагогічні знахідки

28.07.2019 1395 0

Лайфхак —  сленґовий термін, що означає
маленьку хитрість або корисну пораду, що
допомагає розв’язувати побутові проблеми, тим
самим заощаджуючи час.

Вікіпедія

Шановній татусю! Вашому хлопчику минув п’ятий рік?  Саме час розпочинати справжню чоловічу справу — ознайомити дитину із технікою в’язання вузлів. Зав’язати вузол — абсолютно необхідне в житті вміння  та дуже важливо в’язати вузли з розвивальною та виховною метою.

Тож, лайфхак перший

 Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина.
 В. О. Сухомлинський

Знайте, таке просте і цікаве заняття, як в’язання вузлів, насамперед, організує вашу дитину для розв’язання проблем власного саморозвитку, виховує терпіння, спритність, наполегливість. Саме в цій діяльності ви маєте можливість підтримати намагання малюка самостійно долати труднощі.

Лайфхак другий

Багато дитячих ігор — це наслідування серйозної діяльності дорослих.
Я. Корчак

Запропонуйте дитині уявити себе справжнім морським мандрівником або розкажіть, як мріяли в дитинстві стати капітаном великого корабля, підкорювати морські простори та відкривати нові, невідомі острови. Розкажіть своєму хлопчикові, що існує багато різних морських вузлів, які набули найбільшого використання саме у золотий вік парусного флоту. Морякам доводилося в’язати вузли за складних умов: і вночі, і в бурю, а від надійності вузлів можуть залежати доля корабля та, навіть, життя всіх моряків.

Лайфхак третій

Все необхідне — поруч.

Ваш синочок вже бажає стати капітаном? Швиденько розпочинайте вчитися в’язати морські вузли. Для цього вам потрібні шматки мотузки. Називайте їх так само, як моряки — «кінцями». Щоб кінці завжди були готові до роботи, слід уміти намотувати їх на «основу». Це дуже важливе вміння. Поганий той моряк, який не дотримує порядку на кораблі. На кораблі кожна річ має своє місце, щоб  в бурю все необхідне у моряків було попідруч.

Лайфхак четвертий

Здоровий склад розумових здібностей зумовлений так само роботою рук, як і голови
Ескімос

Шановній татусю, пам’ятайте, що в’язанням вузликів ми розвиваємо не тільки дрібні м’язи рук, а ще і аналітико-синтетичну діяльність кори головного мозку, міжпівкульну взаємодію та багато психічних процесів, зокрема увагу, пам’ять, просторове мислення, уяву тощо. Тож розкажіть дитині, що є «простий» вузлик. Він найпростіший з-поміж усіх відомих вузлів і найменший за розміром. Зверніть увагу, що під час натягування мотузки «простий» вузлик натягується так, що його важко розв’язати. Дуже поширений у моряків і спортсменів вузол «вісімка», що використовують як стопорний вузол. Використовуючи цей вузол, можна закріпити мотузку на дитячих санчатах.

 

Лайфхак п’ятий

Нічого так не об’єднує родину, як зроблена разом корисна справа.
Від автора статті

Дозвольте запитати, шановний татусю, ви задоволені успіхами вашої дитини? Синочок став допитливим, дисциплінованим, свідомо сприймає мету і підпорядковує їй свої ігрові та практичні дії. Це зовсім інша дитина — життєво компетентна! Вітаю вас, це — ваша винагорода! Не зупиняйтеся, як відомо, шлях належить тому, хто йде по ньому.

Автор: Трещун Н. Т., учитель-дефектолог,  Первомайський ЗДО ясла-садок №5 комбінованого типу «Золота рибка» (для дітей з вадами зору), Миколаївська обл.
 

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук