Сучасний урок Творчість, ідеї

20 цікавих завдань для виконання перед початком навчального року

19.07.2019 10729 0

Новий навчальний рік стукає у двері! Настав час підбити підсумки та згадати все найважливіше, що трапилося впродовж минулого навчального року. Пропонуємо вам 20 творчих завдань та заходів, що допоможуть вашим учням згадати всі значні події, які відбувалися за останні дев'ять місяців шкільного життя, та з нетерпінням чекати нового навчального року.

1. Список моїх досягнень від А до Я

 На кожну літеру абетки учні пишуть та ілюструють те, що вони дізналися та навчилися впродовж року.

2. Напишіть листа-подяку

Попросіть дітей написати листи-подяки тим людям, які, на їхню думку, зробили їхній минулий навчальний рік особливим та цікавим. Учні можуть надіслати листи поштою або вручити особисто. Обов’язково напишіть лист-подяку вашому класу!

3. Кращі моменти шкільного життя

Учні обирають найулюбленіший спогад зі шкільного життя за останній рік. Учні молодших класів можуть намалювати цей спогад, старші учні можуть роздрукувати фотографії зі своїх телефонів. Зберіть усі малюнки (або фото) та створіть спільний плакат з усіма спогадами! Учні можуть підписати, чому саме цей момент є для них особливим.

4. Рахуйте дні

Замість того, аби рахувати дні до початку навчального року, — порахуйте дні навчального року: скільки понеділків або п’ятниць ви навчалися (або будете навчатися) Скільки днів на рік ви займалися фізкультурою? Скільки днів вихідних та канікул ви мали, а скільки всього навчальних днів? Дані можна відобразити у вигляді графіків або діаграм.

5. Учні — вчителі!

Дозвольте учням почуватися справжніми вчителями. Вони можуть провести урок на повторення тем перед підсумковим оцінюванням або присвятити урок темі, що їх цікавить. Старші учні можуть провести урок у молодших класах та презентувати їм теми, що на них чекають у майбутньому. Варіантів безліч.

6. Обговорюйте одне одного за спиною (без жартів!)

На спину кожного учня потрібно закріпити аркуш паперу. Впродовж деякого часу (можна під музику) учні переміщуються класом та роблять невеликі позитивні записи на спинах один одного. Наприклад, «Краще в тобі — це…», «Ти гарний товариш, тому що…», «Я поважаю в тобі…», «Я пам’ятаю, як ми…» та ін. Після цього учні знімають свої папірці та читають приємні відгуки від своїх однокласників (та від учителя також!).

7. Сувеніри напам’ять

Перед початком навчального року учні можуть виготувати невеличкі пам’ятні сувеніри (наприклад, підставки під чашки). З однієї сторони підставки можна розмістити цьогорічну фотографію дитини, а з іншої прикріпити аркуш з інформацією: ім’я учня, клас, ім’я вчителя, рік. Інший варіант: на одній стороні підставки — назва предмета (можна задекорувати її так, як вам до вподоби), а зі звороту — цікаві спогади, що стосувалися б цього предмета. Або одна сторона підставки — назва улюбленої книги, зворот — цитата з цієї книги. Детальніше перегляньте відео https://youtu.be/rAvga4fvCjs

8. Розкажіть про літній відпочинок

Діти малюють автопортрет, вирізають та декорують паперові окуляри (шаблон можна скачати за посиланням https://docs.google.com/file/d/0B8_cQWjxu0yjQllQTE5KdmtQOUk/edit).

В окулярах діти пишуть про літню поїздку, яку вони мали, або про подорож їхньої мрії.

9. Опишіть навчальний рік шістьма словами

Учні описують своє враження від навчального року лише шістьма словами! Слова можна проілюструвати або створити слайд-шоу. В останній навчальний день діти демонструють одне одному свої записи.

10. Відвідайте старший клас

Відвідайте клас, який на рік старший за ваш. Діти зможуть познайомитися з новими вчителями, поспілкуватися зі старшими учнями, розпитати їх про нові предмети, які вони вивчатимуть наступного навчального року, та отримати актуальні поради.

11. Створіть емблему вашої школи

Спочатку обговоріть з учнями, в чому полягає особливість вашої школи, за що вони її люблять. Потім учні створюють емблему школи (самостійно або в групах) та демонструють одне одному.

12. Створіть список «Людина року»

Допоможіть учням скласти список «Людина року» вашого класу. До списку включіть людей, які є важливими для вашого класу: директора, медичну сестру, вчителів, учнів класу, відвідувачів-спікерів та ін. Додайте декілька відомих особистостей, наприклад, нинішній президент, сучасні музиканти та письменники і т. ін. Також включіть до списку людей, біографію яких учні вивчали впродовж року (наприклад, Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Микола Леонтович та ін.).

13. Напишіть листа-пораду

Учні можуть написати лист із порадами для молодших учнів, які в новому навчальному році перейдуть до наступного класу. Учні виконують завдання індивідуально, або пишуть один лист усі разом.

14. Напишіть власні історії

На порожніх аркушах учитель пише заголовки історій: «Надзвичайна літня пригода», «Мій вчитель — мій герой», «Учинок, яким я пишаюся» тощо. Діти починають писати історію за заданою темою, а через деякий час, за сигналом учителя, передають аркуш своєму сусідові, який продовжує її дописувати. Таким чином учні передають одне одному аркуші та дописують історії одне за одним.

15. Створіть стіннівку

Створіть разом зі своїми учнями стіннівку, присвячену початку навчального року. Вона може містити: проілюстровані основні заходи, що відбувалися впродовж минулого року, поради для учнів молодших класів, творчі напрацювання учнів та ін.

16. Святковий концерт

Підготуйте з учнями концерт, присвячений початку навчального року. Діти можуть показати хореографічні виступи, придумати музичні номери (написати власні слова під відомі мелодії), читати вірші, показати невеличкі театралізовані сценки. Запросіть на концерт батьків дітей або учнів інших класів.

17. Книжкова зала слави

Попросіть кожного учня написати назву книги, що запам’яталася та вразила їх найбільше (або намалювати її обкладинку). Розмістіть ці обкладинки на одному стенді, що є джерелом ідей для читання молодшим учням.

18. Шкільна стіна-графіті

Оберіть стіну в вашій школі або класі та запропонуйте дітям написати на цій стіні їхню улюблену цитату або спогад зі шкільного життя, поставити дату та свій підпис. Писати можна кольоровими маркерами або малювати фарбами. Сфотографуйте стіну, а перед початком нового навчального року зафарбуйте її та почніть заново. Замість стіни можна писати на стенді або просто склеїти ватмани між собою.

19. Дерево з відбитками пальців

Роздрукуйте (або намалюйте) гіллясте дерево. Замість листочків діти залишають відбитки своїх пальців та підписують їх.

20. «Капсула часу»

«Капсулу часу» можна створити з порожньої пластикової пляшки або з коробки для взуття. На неї потрібно наклеїти етикетку, на якій зазначено рік створення капсули (також можна написати рік, коли капсулу потрібно відкрити). Усередину капсули учні складають папірці, де записують: свої вподобання на цей момент (улюблений колір, пісня, одяг і т. ін.); імена своїх друзів; цікаві випадки з життя, що трапилися цього року та інше. Також у капсулу діти можуть вкласти свої фотокартки, відбитки своїх долонь, квитки з відвідування різних заходів.

За матеріалами сайту https://www.weareteachers.com

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук