Сучасний урок НУШ

11 креативних ідей фізичної активності учнів

18.07.2019 3455 0

Не секрет, що фізична активність є головним стимулятором розвитку практично всіх фізіологічних функцій організму, запорукою збереження фізичного і психічного здоров’я. Пропонуємо вам 11 креативних ідей, що допоможуть учителеві залучити дітей до рухової активності, сприятимуть їх гармонійному розвитку, активності та життєрадісності.

1. Банк(а) ідей

Напишіть на папірцях завдання для учнів, наприклад («10 присідань», «7 стрибків з місця», «10 стрибків зі скакалкою»), помістіть їх у банку (або іншу ємність). Діти по черзі обирають завдання та виконують запропоновану вправу.

Джерело: https://omactiv.md/app/uploads/2018/01/emotion-jar.jpg

2. Час для активності

Встановіть таймер, який спрацьовуватиме щогодини, як нагадування про те, що настав час для рухової активності. За його сигналом діти встають зі своїх місць та починають ходити «змійкою» між партами або обходити клас по колу.

3. Гра «Забіг тваринок»

Гру потрібно проводити на спортивному майданчику або шкільному подвір’ї. Спочатку поясніть дітям правила гри, визначте назви тварин та відповідні дії, які вони повинні виконувати. Наприклад, за командою «Черепахи» — діти починають повільно ходити; за командою «Жабки» — стрибати; «Конячки» — бігти, торкаючись долонями колін; «Гепарди» — бігти щодуху. Змінюйте команду кожні 10–30 секунд залежно від інтенсивності фізичного навантаження (наприклад, «Черепахи» — 30 секунд, «Гепарди» — не  більше 10 секунд).

4. Танцюй!

Щодня, до чи після уроків, залучайте дітей до танців.  Весела музика та активні рухи наповнять дітей гарним настроєм на весь день.

  

Джерело: https://sunshineclubhouse.co.uk/wp-content/uploads/2016/04/8.jpg

5. Йога

Йога сприяє розвитку гнучкості, збільшує рухливість суглобів, допомагає формуванню правильної постави, оскільки зміцнює м’язовий корсет. Діти обирають асану дня (асана — «положення тіла, поза») із-поміж запропонованих учителем варіантів, та виконують її під час динамічних перерв або під час занять фізичною культурою.

Джерело: https://www.growingbones.com.au/kids-yoga-2-5-years/

6. Біг на місці перед проведенням лінійки

Надайте дітям можливість побігати на місці перед проведенням лінійки або ранкових зустрічей, це допоможе їм спрямувати енергію в потрібне русло та зосередитися на подальшій роботі.

7.  Стрибки + математика

Діти працюють у парах. По черзі вони виконують певну кількість стрибків (на свій розсуд), потім педагог дає завдання: помножити одну кількість стрибків на іншу (додати або відняти).

8. Релаксація

Перед початком кожного уроку впродовж 1–2 хвилин діти виконують дихальні вправи. Спочатку неглибокий вдих за 2–3 секунди, а видих у наступні 3-4 секунди. Поступово збільшувати паузу між вдихами. Така вправа допоможе їм заспокоїтися та зосередитися перед початком уроку.

9. Свято фізкультури, тиждень здоров’я

Започаткуйте традицію проведення тижня здоров’я та свята фізкультури у вашому класі. Святкування можна проводити в ігровій формі або у вигляді змагань.

Джерело: https://twitter.com/EducationBizz/status/1064857505740795904

10. Бесіда зі спортсменом

Ви можете запросити до вашого класу людину, яка з власного досвіду знає, що таке спорт. Діти зможуть дізнатися багато нового певний вид спорту та поставити запитання, що їх цікавлять.

11. Стретчінг як спосіб привернути увагу

Які способи привернути увагу учнів ви використовуєте? Замовкаєте? Плескаєте в долоні? Спробуйте щось зовсім інше: щоразу, коли вам потрібно привернути увагу учнів, почніть виконувати вправи стретчінгу (стретчінг — комплекс вправ на розтягування)— це буде сигналом для учнів повторювати ваші рухи, що допоможе їм заспокоїтися та зосередитися (домовитися з дітьми та навчити їх цих рухів потрібно заздалегідь) .

Джерело: http://www.guelphkidsguide.ca/admin-event/uploads/adds/?C=D;O=A

За матеріалами Стейсі Торніо

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

https://www.weareteachers.com/11-fun-and-creative-ways-to-get-your-students-moving-during-the-day/
 

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук