НУШ Досвід виховання

Пришкільний табір. Рухливі ігри на подвір’ї + Правила дорожнього руху

04.06.2019 2232 0

Пришкільний літній табір — це чудова нагода провести заходи, на які бракує часу і можливостей упродовж начального року. Рухливі ігри на подвір’ї мають безліч переваг: забезпечують перебування дітей на свіжому повітрі, задовольняють природну потребу в русі, розвивають мислення і уяву, навчають комунікації, виховують командний дух тощо. А якщо поєднати рухливі ігри із повторенням Правил дорожнього руху? Такий захід, безумовно, буде не лише корисним, але й веселим і захопливим.

Пропонуємо добірку рухливих ігор, метою яких є перевірка і закріплення  правил безпечної поведінки на дорозі, що є дуже актуальним напередодні літніх канікул.  Необхідне обладнання для ігор діти можуть легко виготовити самостійно.

Гра «Водії, пішоходи, автомобілі»

Між двома умовними пунктами крейдою прокладіть «трасу» з автомобільним і пішохідним рухом. На трасі — кілька перехресть. Розставте покажчики «Пішохідний перехід», дорожні знаки, світлофори.

У грі беруть участь «регулювальники» і дві групи дітей. У кожній групі є «транспорт» і «пішоходи». «Транспорт» — «автомобілі», «тролейбуси», «велосипеди» — умовно позначають табличками (малюнками, літерами), які діти прикріплюють на грудях і на спині. У «водіїв» і «пішоходів» по три-п’ять різнокольорових талонів.

За сигналом ведучого перша група рухається з одного пункту в інший, а друга — їй назустріч.

«Регулювальники» суворо стежать за порядком. За кожного порушення Правил дорожнього руху вони забирають у «водіїв» і «пішоходів» талони.

Перемагає група, у якої талонів залишилося більше.

«Гра зі скакалкою»

Гравець, який крутить скакалку, на кожен стрибок називає один дорожній знак із будь-якої групи. Гру можна ускладнити, якщо запропонувати гравцям називати знаки, що належать до однієї певної групи знаків.
Гру проводять у формі змагання між окремими учасниками або командами.

Гра «Перейди вулицю»

У ведучого є два картонних кружечки. Перший з одного боку обклеєний зеленим папером, а з іншого —  жовтим. Другий кружечок обклеєний з одного боку червоним папером, а з іншого — жовтим. Гравці об’єднуються у дві команди.

У залі проводять дві паралельні лінії на відстані 7–10 кроків одна від одної. Це — «вулиця». Команди шикуються на лініях одна проти одної. Коли ведучий робить помах зеленим кружечком, гравці роблять крок уперед, коли червоним — крок назад, жовтим — залишаються на місці. Ведучий постійно змінює кольори.

Гравці, які, помиляються, залишають гру. Перемагає команда, гравець якої першим перейде «вулицю».

Гра «Червоний, жовтий, зелений»

Гру проводить «регулювальник». Коли він піднімає зелений прапорець, діти йдуть по колу, коли піднімає жовтий прапорець — зупиняються, коли червоний — присідають.

Гра «Водії, на старт!»

Для гри потрібен іграшковий автомобіль, що заводиться. На підлозі прокладають трасу для автомобільних перегонів. Трасу можна ускладнити, розставивши дорожні знаки.

Перемагає той, чий автомобіль фінішує, не порушивши Правил дорожнього руху.

Гра «Пішоходи і пасажири»

Учні утворюють коло. Ведучий стає в середині кола і тримає в руках м’яч. Кидаючи м’яч кому-небудь із гравців, ведучий називає слово «пасажир» або «пішохід». Той, хто зловить м’яч, розповідає одне з правил поведінки пасажира або пішохода і повертає м’яч ведучому. Не можна повторювати вже названі правила. Той, хто не знає правила або відповів неправильно, залишає гру. Переможцями стають учні, які перебувають у колі до закінчення гри.

Гра «М’яч сусідові»

Гравці утворюють коло обличчям до центра, на відстані кроку одне від одного. Гравець називає дорожній знак із будь-якої групи, потім передає м’яча сусідові праворуч. Той, зловивши м’яча, називає знак із тієї само групи. Потім називає знак із будь-якої іншої групи й передає м’яча сусідові праворуч. Гравець, який помилився, виходить із кола.

Гра «Хто краще орієнтується?»

На майданчику крейдою креслять проїжджу частину, тротуар, «зебру», дорожні знаки. За командою учні розходяться майданчиком і починають рухатися. Коли ведучий промовляє: «Стоп», всі зупиняються. Ведучий підходить до декількох учнів і запитує:«Ти хто?». Якщо учень стоїть на «зебрі», він каже: «Я пішохід», якщо стоїть  на дорозі — «Я — машина» тощо. Потім рух знов поновлюють.

Гра «Червоний — зелений»

У ведучого дві повітряних кульки — зелена й червона. Він може дати будь-якому учасникові гри кульку будь-якого кольору. Учасник, який отримує червону кульку, називає заборонний знак, зелену кульку — наказовий знак.
Учасник, який не називає знак, залишає гру. Переможець отримує в нагороду повітряну кульку.

Гра «Три прапорці»

Ведучий змахує зеленим прапорцем. Діти починають співати яку-небудь добре відому пісню. Якщо він піднімає жовтий прапорець, то діти припиняють співати. Знову зелений прапорець — і знову співають пісню, починаючи з того місця, де зупинилися раніше. Коли ведучий змахує червоним прапорцем, настає тривала пауза, під час якої діти мають співати пісню мовчки, для того, щоб продовжити її, коли ведучий знову підніме зелений прапорець.

Завдання гравців — правильно продовжити пісню.

За матеріалами посібника: Слюніна В. О. Бесіди з безпеки життєдіяльності у школі. 1-4 класи. Х. : Вид. група «Основа», 2013.
 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук