Сучасний урок ІКТ. Іновації НУШ Досвід виховання

Урок-телеміст, або #Я_не_сталактит! Мої педагогічні знахідки

03.06.2019 1365 0

Урок-телеміст з четвертокласниками — це ідея для тих, хто не хоче бути «сталактитом» у шкільному житті. Сталактит — назва походить від грецького Сталактос (Σταλακτίτης), «крапання зверху» — мінеральне утворення у вигляді стовпів, паль, пірамід, що звисає зі стелі печер або інших порожнин.

Але якщо ви маєте певні педагогічні забобони, нумо руйнувати ці сталактити.


Крок 1. Місток дружби…Гостомель-Соледар. 

Усе почалося зі скап-зустрічі учнів 3-В класів зі шкіл № 13  цих маленьких міст України. Купа емоцій, що вирують у кабінеті інформатики. Він для учнів тепер як центр Усесвіту, де є WІ-FІ та Skype-зв’язок. Крізь монітор комп’ютера ти спостерігаєш за блиском оченят таких самих бешкетників, як  і твої поруч та відчуваєш тепло дитячих долоньок. Виявляється, у нас багато спільного. Однакові інтереси, захоплення, мрії.

Крок 2.

  

Будьмо знайомі! Ми відвідали відділення «Нової пошти». Купа листів, подарунків, сувенірів знаходять своїх адресатів. А ми розширюємо коло друзів.

Крок 3.

  

Україна-єдина. Укотре настає розуміння, що все буде добре. Головне — не схибити. Учителі на зв’язку, заступники директорів — також, директори шкіл тримають руку на пульсі.

Крок 4.

 

  

 

  

 

  

 

  

       

За рік ми підросли. І готові «наживо» провести УРОК-телеміст. Не просто урок…. А інтегрований урок  з Літературного читання та Трудового  навчання. Я — вчитель і  у мене урок-натхнення. Зі мною — 29, а по той бік екрану — 32 Щастинки. Ми читаємо, передаючи естафету своїм друзям,  відповідаємо на питання, працюємо в групах, складаємо пазли, інсценізуємо, ліпимо з полімерної глини Пташок, які на своїх крилах несуть Щастя.

Крок 5.

 

  

 

  

 

  

     

Розвізуалізація.

На гостину до Ірпінських школярів.  Віртуальні друзі нарешті  зустрілися в реальному житті. Екскурсія школою, містом, відвідування об’єктів інфраструктури Ірпеня з досвідченими гідами.

Щастя є! Воно не може не бути. Ура! Я — НЕ СТАЛАКТИТ!

Автор: Ячмінь Н. Л. вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель ЗОШ №13, м. Соледар, Донецька обл..

Поділитися в Viber Залишити свій відгук