Досвід виховання Творчість, ідеї

Вишитий кулон. Майстер-клас до Дня вишиванки

13.05.2019 1640 0

Вже кілька років поспіль у третій четвер травня вулиці українських і багатьох іноземних міст і селищ розквітають неймовірним буянням вишитих троянд, лілей, маків, чорнобривців. Червоніють грона калини, в’ється листя хмелю, мерехтять різнобарвні ромби, квадрати, хрести та лінії…. У цей день українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Щоб долучитися до свята достатньо одягнути вишиту сорочку і прийти в ній на роботу або навчання. Це неофіційне свято запропонували відзначати студенти Чернівецького національного університету у 2006 році. Ідея полягала в тому, щоб усім разом одягнути вишиванку саме буднього дня. На першу таку акцію зібралося близько 10 студентів, а вже через кілька років свято набуло міжнародних масштабів, і сьогодні його відзначають у понад 70 країнах світу.


У День вишиванки відбуваються різноманітні події: концерти, ходи, виставки, ярмарки, флеш-моби, конкурси. Мільйони людей різного віку і соціального становища, одягнені в традиційний український одяг, це не тільки вираз поваги до історії свого народу, це, перед усім, ― символ єднання української нації.

Етнографи стверджують, ще тридцять років тому унікальні вишиті сорочки доводилося просто рятувати, бо вони в занедбанні згнивали на горищах і в підвалах. Сьогодні українські вишиванки підкоряють світовий подіум, а традиції вишивання відроджують і зберігають.

Споконвіку вишивали українці на сорочках прадавні символи, які мали оберегти і захистити її власника. Багатство української вишивки неймовірне ― відомо понад 200 старовинних вишивальних швів, майже кожне українське село мало власний, «авторський почерк» вишивання. Сьогодні з відродженням української культури кожен може долучитися до цього дивовижного народного мистецтва.

Вишиванка ― це красиво, урочисто і патріотично. Жінки у вишиванках стають гарнішими і ніжнішими, а чоловіки ― мужнішими. У 2019 році День вишиванки ми відзначатимемо 16 травня. Тож пропонуємо долучитися до чудового мистецтва вишивання і створити вишитий аксесуар до Дня вишиванки.

Майстер-клас

За матеріалами посібника Приходько Ю. М., Медвідь О. Ю. Трудове навчання. Проектна діяльність. Обслуговуючі та технічні види праці. 5–6 класи.

Матеріали: тканина для вишивання хрестиком із найбільшим каунтом, наприклад Аїда 18, нитки муліне, основа під кулон, ланцюжок, кільця та застібка для ланцюжка.

Інструменти: ножиці, голка, плоскогубці, круглогубці, клей.

У вишитих виробах зберігається частинка душі майстра, тож вони відрізняються від виготовлених на фабриці. Вишивки дарують радість, гарний настрій. Вишиті дрібнички дуже сучасні і не поступаються красою коштовностям. Вони доповнюють образ, підкреслюють індивідуальність і красу, стають «родзинкою» стилю. Вишиті дрібнички — чудовий подарунок до будь-якого свята.

  1   Підготуйте схему мініатюри для вишивання хрестиком  
  2   Визначте розміщення схеми на тканині так, щоб залишився припуск не менше 1 см  
  3   Вишийте малюнок за схемою  
  4   Обведіть крейдою заготовку та виріжте з урахуванням припуску
  5   Загинаючи краї вишивки, приклейте її до основи під кулон

  6   Одягніть на основу подвійне кільце для біжутерії
  7   Протягніть у кільце ланцюжок або спеціальний шнур для біжутерії
  8   За допомогою плоскогубців і круглогубців на кінці ланцюжка одягніть кільця і зробіть застібку

Схема для вишивання

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук