Досвід виховання Актуально Творчість, ідеї

12 травня — День Матері

10.05.2019 1216 0

День Матері — це міжнародне свято на честь матерів. Цього дня прийнято вітати матерів і вагітних жінок. У різних країнах це свято припадає на різні дати. В Україні, відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року, День Матері відзначають у другу неділю травня.

2019 року День Матері в Україні припадає на 12 травня

Джерело: http://vsviti.com.ua/

Історія свята цікава. 1908 року молода американка Анна Джервіс з Філадельфії ініціювала вшановувати матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна надсилала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом. 1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері як офіційне свято.

Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в Європі. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн.

Безумовно, День Матері — це одне із найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний та неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, прощає, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері.

Цього дня ми щиро вітаємо дорогих мам з їхнім святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Де і коли відзначають День Матері в світі?

У першу неділю травня День Матері відзначають у Литві, Португалії, Румунії, Угорщині, Анголі, Іспанії, Мозамбіку і Кабо-Верде.
Завжди 3 березня День Матері святкують у Грузії.

В Албанії, Афганістані, Азербайджані, Болгарії, Вірменії, В’єтнамі, Молдові, Казахстані, Косово, Лаосі, Македонії, Росії, Сербії  День Матері святкують водночас із Міжнародним жіночим днем — 8 березня.

У день весняного сонцестояння, 21 березня, День Матері святкують у Єгипті, Сирії, Судані, Бахрейні, Джібуті, Ємені, Іраку,  Саудівській Аравії та в Сомалі.

25 березня — в Словенії, 7 квітня — у Вірменії (у цій країні день приурочено до православного свята Благовіщення).

8 травня — у Південній Кореї. Свято називають День батьків.

14 жовтня — День Матері відзначають у Білорусі, 16 листопада — у Північній Кореї, 8 грудня — у Панамі, 22 грудня — в Індонезії.

У багатьох країнах дата святкування Дня Матері не є фіксованою.

Так, у Норвегії — це друга неділя лютого.

У Великій Британії, Ірландії та Нігерії — це четверта неділя Великого посту, що називають Материнською неділею.

В останню неділю травня День Матері відзначають у Франції, Швеції, Алжирі, Домініканській Республіці, Мадагаскарі, Марокко, Гаїті, Маврикії, Сенегалі, Тунісі (якщо на цей день не випадає Трійця, інакше святкування переноситься на першу неділю червня).

Як відзначають День матері в світі?

Джерело: http://vsviti.com.ua/

Цього дня в Австралії мамам подають сніданок у ліжко, дарують подарунки і торти. Крім того, діти віддають данину поваги в честь бабусь й інших шанованих жінок.

В Італії традиційний подарунок — солодощі.

Діти в Фінляндії піднімають спеціальний прапор на честь Дня Матері, а татусі готують сюрпризи на кухні.

До Дня Матері в Австрії діти готують святкові виступи, заздалегідь добирають подарунки та листівки.

У Мексиці на День Матері у церквах співають особливу пісню «Las mañanitas». Після чого влаштовують святкові обіди.

Цікаві факти

У більшості мов світу слово «мама» починається з букви М.

Тільки в Сполучених Штатах цього дня надходить 122 млн телефонних дзвінків з привітаннями мамам;

Джерело: https://club.volia.com/

У День Матері дарують: листівки та квіти, подарункові карти і поїздки в SPA-центри, книги, предмети для домашнього затишку і навіть садово-городні інструменти.

Детальніше з цікавими розробками виховних та позакласних заходів, присвячених Дню Матері, можна ознайомитись на сторінках наших журналів:

«Класний керівник» № 3 (123) 2019 р.: Ткаченко Л. І. «І возвеличу ім’я твоє!» Данич М. В. «Я вдячний Богові за маму».

«Вихователю ГПД. Усе для роботи» № 4 (88) 2019 р.: Засядько А. В. «Усе від матері бере початок...»; Білик С. В. «Наші матусі — найкращі у світі!»; Мирна О. М. «Мати-Берегиня»; Палагнюк Л. В. «Свято до Дня матері»; Васютіна І. В. «Мамо, мамочко моя!»;  Левицька М. І. «Мамина молитва».

Підготувала Л. М. Пужайчереда, головний редактор журналу «Економіка в школах України»

За матеріалами:

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук