Досвід виховання Актуально

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

26.04.2019 2032 0

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/День_победы_в_Европе

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення. Визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=eigNvbYO5YA

Символом цього свята є червоний мак — квітка, символ памʼяті жертв військових та цивільних  конфліктів.

  

Джерело: https://eva.ru/kids/childrens-rest/read-noyabr--mesyac-pamyati-i-chestvovaniya-veteranov-6403.htm

Цей символ зʼявився завдяки рядкам із вірша канадського військового лікаря Джона Мак-Крея, датованого 1915 роком:

В полях фломандських квітне мак

Поміж хресті — скорботний знак

Про нас…

(Переклад Оксани Самари)

1918 року представниця Християнської асоціації молодих жінок Мойна Майкл у одному зі своїх віршів пообіцяла носити червоний мак  як памʼять про загиблих, уперше прикріпила квітку до свого пальто.

  

Джерело: https://en.wikipedia.org/wiki/Moina_Michael

Терпіння як і його відсутність можуть значно впливати на життя людини. Терпіння, здатність прощати та вміння примирюватися…Не маючи цих чеснот, ми ворогуємо, воюємо між собою…

Друга світова війна почалася саме через нетерпіння до інших націй, інших людей, інших світосприйняттів…

Аннексія Судетів 1 вересня 1939 року відкрила відлік десяткам мільйонів жертв. Розруха й горе довгих шість років…

На шляху фашистської навали постали різні ідеології: демократія та монархія, навіть радянська диктатура). Єдність, терпимість змогли подолати криваве безумство  та насильство.

8-го травня 1945-го року, близько опівночі, в передмісті Берліна Карлсгорсті, який був зайнятий радянськими військами делегація представників німецького командування на чолі з генералом Кейтелем з боку агресора підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини..

Це була проста демонстрація примирення й пам’яті. Тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

1 вересня 1939 року війна розпочалася в Україні з бомбардувань Львова та інших міст… День памʼяті та примирення у нашій країні почали святкувати чотири роки тому. 24-го березня 2015-го року Президентом України був підписаний відповідний Указ № 169/2015 для «вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України».

З Днем пам’яті та примирення!

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук