Сучасний урок Досвід виховання

Найкраще вчитися подорожуючи

19.05.2019 1467 0

Життя наповнене практичними завданнями, тільки маємо озирнутися навкруги. Традиційна екскурсія може стати навчальним простором вищого ґатунку. Прочитайте про те, як дві вчительки та декілька учениць подорожували із Рівного до Луцька та дізналися багато нового. Найкраще вчитися подорожуючи! До речі, тут і паростки компетентнісного навчання, утілення наскрізних ліній і навіть критичне мислення!

1-й урок. Інтегрований. Математика + географія.

Визначаємо маршрут Рівне — Луцьк, купуємо квитки на потяг, вираховуємо час, коли будемо в Луцьку.

2-й урок. Історія.

Досліджуємо Луцький замок. Історію вивчаємо у сторожовій вежі, музеях дзвонів та книги, у підземеллі замку.

  

3-й урок. Інтегрований. Українська мова + біологія.

Неподалік замку росте величне дерево. На вказівнику — надпис «Лесин ясен». І все. Розвиток усного мовлення. Придумуємо легенди про Лесю Українку, пов’язані з цим деревом. Потім розуміємо, що за часів, коли тут неподалік проживала поетка, деревце було надто молодим, щоб про нього йшлося в легенду.

 

4-й урок. Українська література.

Відвідуємо Лесину Вітальню у Східноєвропейському університеті. Чудовий музей. Є особисті речі Лесі Українки, а також речі, що належали родині Косачів. Багато книг і фотографій. Жива історія Волині.

  

5-й урок. Мистецтво.

Відвідуємо галерею сучасного мистецтва. Незвично, неординарно, неймовірно. Дійсно сучасно.

  

6-й урок. Фізика.

Музей технічного прогресу. Зацікавив маятник Фуко. Оригінал знаходиться у Санкт-Петербурзі. Поміркували, чому там кращим є ефект досліду, згадали географію. Захопилися і забули зробити фото.

7-й урок. Інтерактивні технології.

Ділимося враженнями в соціальних мережах. Надсилаємо фото батькам.

Чудовий день, який ще раз переконав нас, що найкраще вчитися подорожуючи.

А взагалі мені як учителеві було важливо показати дітям, що ми живемо в часи, коли завдяки безвізу можна провести вихідні у Відні за чашечкою кави або, скориставшись недорогим лоукостом, злітати на екскурсію у Барселону. У теперішньому світі екскурсія — це не автобус на 40 людей, повна сумка речей і тітонька-екскурсовод, яка все вирішить за вас. Нині потрібо вміти самим опікуватися квитками, прокладати маршрут, знаходити цікаві екскурсійні об’єкти і не залежати ні від кого. Ми — українці, і весь світ нам відкритий для подорожей.

А як ви подорожуєте ці своїми учнями? Поділіться досвідом, чого нового навчають подорожі?

Автор О. Р.  Юрко, учитель математики вищої категорії, учитель-методист Рівненської ЗОШ №20

Сподобалась тема? Тоді завантажуйте:

 
 
Поділитися в Viber Залишити свій відгук