Сучасний урок Досвід виховання

Як іспанський коледж навчає юнаків прасувати одяг, готувати і прибирати

11.04.2019 1132 0

Навчальний заклад міста Віго, розташованого в іспанській провінції Понтеведра, впроваджує революційний спосіб навчання дітей і підлітків. У коледжі Монтебело (Colegio Montebelo) усіх юнаків навчають, що хатня робота не є винятково жіночим обов’язком, що не існує природного зв’язку між виконанням роботи по господарству і жіночою статтю. Хлопці вчаться готувати їжу, прасувати і прибирати оселю.

Нову дисципліну назвали «Хатні навички» (Home Skills) і ввели у розклад на початку нового навчального року.

Предмет сподобався студентам, про що свідчать високі показники відвідуваності та зацікавленості під час занять. Основна думка, що намагаються донести до учнів: немає «жіночої» роботи, навпаки, усі мають виконувати хатню роботу.

«Це справжній виклик для студентів, коли вони раптово стикаються з необхідністю випрасувати одяг складної моделі, зав’язати фартух на талії, випрати вручну пляму від соусу», ― зазначено на сторінці коледжу у Фейсбуці.

Ініціатива школи була визнана безпрецедентною і дуже ефективною для пропагування ґендерної рівності та підготовки молоді до майбутнього подружнього життя, починаючи з раннього віку.

Габріель Браво, керівник проекту, вважає, що заняття матимуть добрі результати у майбутньому: «Нашим учням було дуже корисно набути цих навичок. У майбутньому, коли вони створюватимуть власну родину, вони знатимуть, що необхідно виконувати хатню роботу, що прибирання, миття посуду, прасування ― це не суто жіночий обов’язок. І хоча спочатку діти виявили деякий супротив, дуже швидко вони почали позитивно ставитися до нового предмета. Тепер студенти вважають, що ці уроки веселі та корисні!»

Проект коледжу отримав схвалення на міжнародному рівні. І сьогодні його досвід надихає школи інших країн на впровадження такого саме курсу. Керівник проекту запевняє, що отримав безліч схвальних відгуків і пропозицій щодо продовження проекту.

Після того, як юнаки навчилися прибирати, прасувати і готувати, вони навчатимуться… пришивати ґудзики!

За матеріалами: https://razoesparaacreditar.com

Поділитися в Viber Залишити свій відгук