Сучасний урок НУШ

Джигсоу — досягаємо результату разом

24.04.2019 7772 0

Відео пропонує покрокову інструкцію як втілити на уроці прийом «ДЖИГСОУ». Цей прийом спрямований на формування вмінь спільно досягати результату та є різновидом роботи у групах. Прийом буде ефективним як у старшій та середній школі, так і у початковій. Прийом «Джигсоу» рекомендований як вид роботи у групах в концепції НУШ. Пояснюється послідовність роботи учнів та вчителя, відмінності між «домашніми» групами та групами «експертів.

1) Прийом, спрямований на формування вмінь спільно досягати результату.

2) Учитель добирає матеріал, з яким працюватимуть учні, ділить його на частини.

3) На початку уроку учні об’єднуються в групи. Кількість учнів у групі відповідає кількості частин, на які поділено фактичний матеріал. Ці групи називають домашніми.

4) Члени домашніх груп перерозподіляються (принцип довільний), об’єднуються в нові експертні групи.

5) Кожна експертна група отримує для опрацювання одну частину підготовленого вчителем тексту.

6) За відведений час учні експертної групи ознайомлюються з текстом, опрацьовують його, готують по три контрольні запитання щодо його засвоєння.

7) Учні експертних груп повертаються у свої первинні групи з підготовленим матеріалом.

8) По черзі кожний член експертної групи навчає інших інформації, про яку дізнався у вторинній групі, перевіряючи рівень її засвоєння контрольними запитаннями. Після завершення роботи вчитель підбиває підсумок, надаючи можливість кожній групі презентувати здобуті знання.

Учителеві необхідно підготувати навчальний матеріал, розподіливши його на частини.

Він об’єднує учнів у кілька «домашніх» груп (стільки, скільки частин слід опрацювати), які вивчать цей матеріал на рівні, достатньому для обміну цією інформацією з іншими. Потім створює експертні групи. Кожен у цій групі буде «вчителем» і «учнем». Члени групи мають вислухати всіх представників «домашніх груп» і проаналізувати вивчений матеріал.

Коли підбито підсумок, учитель повертає дітей у свої домашні групи, аби вони поділилися новою інформацією, наданою учасниками інших груп.

Переклад з анг. В. Голяковська

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук