Сучасний урок

Набридла нудна математика? Зробімо її яскравішою!

20.03.2019 2925 0

Учням давно нецікава «суха» теорія, що вони можуть самостійно прочитати в підручнику або в інтернеті. Вони прагнуть більшого: цікавого, інтерактивного, динамічного. До того ж кожен з учнів повсякчас «тримається за свій гаджет». Так чому б не задіяти досягнення прогресу у навчальному процесі?! Мої учні чудово працюють з блогом (на якому я розміщую цікаву інформацію, інтерактивні вправи, опитування тощо), сміливо заповнюють онлайн-форми (здебільшого, це онлайн-тестування), виконують інтерактивні вправи, беруть участь у австралійському онлайн-проекті «Матіфік» та використовують інтернет для перевірки своїх знань і результатів (онлайн-калькулятори).

Чи обізнані ви з конструктором LEGO? Ну звісно, адже це улюблена розвивайка сучасних матусь. НУШ дуже зацікавлена цим питанням, тому перші класи вже активно юзають 6 цеглинок. А чим гірша старша школа? Програма 5-го класу взагалі наче під LEGO виточена. Теми «Площа», «Дроби», «Відсотки» — поле для цікавої та творчої роботи школярів з LEGO. Спершу це може бути трохи дивно, але вже з другої спроби учнів від LEGO не відтягнути (з власного досвіду знаю).

Квест — форма роботи, знайома майже всім і кожному. Нумо перенесемо його у мережу, додамо віртуальної реальності: діти це обожнюють!

Онлайн-екскурсія з математики звучить дивно, але ж як цікаво і новітньо! Учні будуть у захваті, коли побачать рухому шкалу часу, кожний рік якої має свою цікавинку. Такі речі запам’ятовуються надовго. А якщо ще й долучити школярів до процесу створення… Ви станете авторитетом!

Як на мене, що б ми не робили, але поки не почнемо надихати учнів власним прикладом, запалювати вогники в їхніх оченятах, використовуючи запальничку своєї душі, наш урок не стане для них таким бажаним, на який вони чекатимуть увесь день.
Потрібно змінюватися самим, бути сучасними та креативними, поєднувати вже добре відомі методики та новітні, не боятися змін.

Автор: О. О. Вакуленко, вчитель математики, Сумська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів No 7 імені Максима Савченка

Поділитися в Viber Залишити свій відгук