Сучасний урок Досвід виховання Творчість, ідеї

Лепбук до теми «Пожежна безпека».

19.03.2019 3157 1

Вікіпедія говорить:

Лепбу́к (з англійської «наколінна книга»: «lap» — коліна, «book» — книга) — це інтерактивна тематична тека, саморобна паперова книжечка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які можна діставати, перекладати, складати на свій розсуд. Прикінцевий етап самостійної дослідницької роботи учня/учениці, студента/студентки. Такий вид діяльності допоможе поглибити, закріпити й систематизувати інформацію, а розглядання теки в подальшому дозволить швидко освіжити в пам'яті необхідний матеріал. (З Вікіпедії)

Однією з переваг лепбука є його компактність, це надає можливість поставити його у шафу, покласти на полицю, у рюкзак. Розмір лепбука — папка формату А4 у складеному вигляді.

За допомогою лепбука можна досить швидко й ефективно засвоїти нову тему.

Завдяки яскравому оформленню діти звертають увагу на тему, яку вивчають, та із захопленням беруть участь у його виготовленні. Виготовлення лепбука можна застосовувати як форму групової роботи, тому що одна дитина за урок не зможе систематизувати матеріал і оформити роботу, а для групи — це посильна робота. Робота в групах учням дуже подобається, вони змагаються, у кого вийдуть оригінальніші кишеньки і їхній інформаційний зміст.

У ході роботи з тематичним матеріалом учні проводять спостереження, виконують завдання, вивчають і закріплюють інформацію. Згодом, маючи під рукою готову тематичну папку, дитина може освіжити свої знання з тієї чи іншої теми.

Лепбук — підсумковий результат спільної роботи з дітьми з певної теми. Його виготовленню повинні передувати уроки вивчення матеріалу. Тоді учень буде готовий до виготовлення тематичної папки. Пропонований відеоролик присвячений виготовленню лепбука з розділу «Пожежна безпека» (предмет «Основи здоров’я»).

Автор: Н. О. Москаленко, вчитель вищої категорії, учитель основ здоров я, ЗОШ №9 І–ІІІ ст., м. Світловодськ, Кіровоградська обл.

За матеріалами журналу: «Основи здоров'я» № 3 (2019)

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • Тата

    08 січня 2020

    Робота проведена колосальна. Матеріалу аж занадто багато.На жаль не зрозуміло на якій вік розрахований лепбук. І чому до його виготовлення не були залучені діти? Адже \"Лепбук — підсумковий результат спільної роботи з дітьми з певної теми\". Не ображайтесь, але так охайно і продумано роботу міг виконати лише дорослий.І яка ж тоді мета ставилась?