Сучасний урок НУШ

Заохочення учнів початкових класів до свідомої поведінки

09.04.2019 16026 0

Існує декілька варіантів як заохотити учня до навчання та свідомої поведінки окрім оцінок та традиційних записів у щоденнику. Сьогодні ми ознайомимо вас із досвідом, що застосовують педагоги інших країн в класах початкової школи. І головне — ми підготували для вас сюрприз — яким можна скористатися наступного дня та упевнитися, що це також працює. Завантажте чудові обкладинки на зошити, які намалювала молода й талановита художниця Наталія Ступак та подаруйте їх своїм учням як заохочення. Ці обкладинки — ще й розмальовки! Тому, попри однакий малюнок зошит кожного учня буде мати унікальний вигляд.

1. «Розумне» намисто

Учні, що виявляють найкращі здібності  та відповідають «блискуче» на уроках, самостійно обирають розкіш — намисто, яке можна носити протягом усього дня.

Написи на картках: лице: Сьогодні я виграв(-ла) «розумне» намисто

Джерело: Spreading Joy One Giggle at a Time

2. Яскраві купони

Скористайтеся барвистими купонами з написами на них: «Я сьогодні сиджу з другом за партою», «У мене був незвичайний день», «Мені сьогодні не дали домашнього завдання» тощо.

Ще більше ідей знайдете на сайті Teaching in the Fast Lane.

Джерело: Adventures of a Schoolmarm

3. Особлива іграшка

Повідомте дітям, що відтепер у вашому класі житиме іграшка тварини, яка є талісманом. Щоразу, бажаючи відзначити дитину за старанну роботу чи гарну поведінку, поставте іграшку на його чи її стіл. Дитина пишатиметься, а решта будуть умотивовані.

4. Пухнасті помпони

Створіть «банк доброти» кожної дитини. Щоразу, коли дитина робить добрий учинок, отримує і кладе у банку пухнастий помпон. Коли посуд заповнюється вщерть, під аплодисменти однокласників дитина викладає її вміст у «відро доброти» (пластикове відро або кошик). Коли відро повне, весь клас отримує винагороду.

Додаткова інформація на A Love For Teaching.

5. Значки гордості

Створіть барвисті пластикові значки «Запитай мене...». Наприклад: «Запитай мене, як я розсмішив учительку», «Запитай мене, чому я зумів заспокоїтися» тощо. Учні носять їх протягом дня. Вони з гордістю розповідають свої історії! Решта намагається також заробити таку нагороду.

Джерело: Entirely Elementary.

6. Зіркові перфокарти

Кожна дитина отримує іменну картку з намальованими по периметру зірками: «Перфокарта супер-зіркових учинків (ім’я дитини в родовому відмінку)». Щоразу, зробивши гарний учинок, дитина пробиває дірочку у зірці. Коли всі зірки пробито, учень (учениця) отримує будь-який особистий привілей. Ви можете налаштувати фокус картки свого класу відповідно до ваших потреб.

Джерело: Mrs. Richardson’s Class

7. Камінчики доброти

Вони можуть бути адресовані матусям, бабусям, татусям, учителям... Діти розмалюють їх, напишуть послання на них, а потім залишать свій камінець за межами школи.

Додаткова інформація на WeAreTeachers.

8. Дурнувате фото

Вони заохочують учнів, роблячи спільне дурнувате фото. І надсилають це фото батькам розумника! Схоже, послідовників у цієї ідеї не бракує. Переконайтеся в Instagram за посиланнями: https://www.instagram.com/rozaleen86/ або https://www.instagram.com/k_karolalmeida/.

9. Дайте їм п’ять!

Урочисто вручіть дитині роздруківку відбитка долоні з текстом: «Ти здійснив гарний учинок! Тримай п’ять!». Відбиток «п’ятірки» можна почепити так, щоб усі бачили його.

  

Джерело: SimplifyingRadicals.

10. Почепіть ярлики!

«Я обожнюю читати», «Найліпший учень року» — такими й іншими, якими забажаєте, можуть бути ярлики. Діти їх колекціонують упродовж навчального року, нанизуючи на ланцюжок. Кожний новий ярлик можна носити на ланцюжку разом з усіма заробленими раніше упродовж дня.

  

Дізнайтеся більше на Primarily Speaking.

11. «Зоряна листівка»

Надпишіть «Зоряну листівку», аби похвалити дитину. «Ти — зірка! Дякую тобі, Марійко, за допомогу! З любов’ю Василина Петрівна» — картку з таким текстом передайте дитиною батькам. Уявіть, скільки щастя і радощів ви надішлете родині!

  

Джерело: TeachNet.

12. Заскочте їх на вчиненні виняткового!

За виняткову, добру справу, зразкову поведінку давайте дитині квиток. Вона пише своє ім’я на картці та кладе в банку «Заскочені на скоєнні дивовижного». Банка наповнюється, і діти отримують винагороду: додаткові перерви, ласощі тощо. Учні отримують квитки наприкінці навчального року, аби пригадати свій внесок у клас.

Колеги, а що спрацьовує у вас? Чи є у вас унікальний, ефективний спосіб винагородження позитивної поведінки у класі?

    

Сподобалась тема? Тоді запрошуємо до перегляду вебінару:

Мотивація навчальної діяльності на уроках основ здоров’я в початковій школі

Також завантажуйте:

Поділитися в Viber Залишити свій відгук