Дитина порушує шкільну дисципліну: хто винен і що робити

14.11.2017 512 0

Багато дітей час від часу порушують шкільну дисципліну: спізнюються на уроки, ображають однокласників, використовують телефони під час занять тощо. Одні роблять це ненавмисно і вкрай рідко, а інші постійно порушують правила поведінки. У таких випадках батьки найчастіше пред’являють претензії до вчителів, а ті – до батьків. А учень ігнорує обидві сторони. EtCetera з’ясовував, в чому причина порушення шкільної дисципліни і хто повинен вирішувати цю проблему – вчителі чи батьки.

ЧОМУ ПОРУШУЮТЬ? Діти схильні все перевіряти «на міцність», і шкільні правила – не виняток. Причина не в тому, що дитина погана і недисциплінована, а в тому, що вона хоче дізнатися межі дозволеного. Тому, якщо батьки постійно і послідовно будуть вселяти їй думку про те, що правила для всіх завжди однакові і спізнюватися на урок малювання не можна так само, як і на урок хімії, бажання перевіряти не виникне.

ІНШІ ПРИЧИНИ. Якщо ви підозрюєте, що причини поганої поведінки дитини в чомусь іншому, проконсультуйтеся зі шкільним психологом. Це може бути перевтома, хвороба, вплив інших дітей або гіперактивність.

НЕ ВІДКРУТИТИСЯ. Як би деяким батькам не хотілося відсторонитися від проблем зі шкільною дисципліною, відповідно до Закону «Про освіту» вони теж є учасниками навчально-виховного процесу. Тож брати участь у шкільних справах – їх прямий обов’язок.

УЧИТЕЛЬ, ДИТИНА, БАТЬКИ. У стосунках між педагогом, дитиною та її батьками завжди є ймовірність конфліктних ситуацій. Щоб їх уникнути і зробити ці стосунки конструктивними, необхідно:

  • заздалегідь домовитися з вчителем про зустріч у зручний для нього час;
  • показати свою зацікавленість в діалозі. Почати розмову не з претензій, а з питання про успіхи дитини, її поведінку;
  • говорити без агресії. Навіть якщо ви твердо впевнені в тому, що вчитель не має рації. У кращому випадку вас проігнорують, в гіршому – ви тільки погіршите конфлікт.
  • не залучати дитину до розмови. Якщо ви будете сперечатися з учителем при дитині, це принизить авторитет педагога в очах учня. В майбутньому це може стати причиною нових конфліктів.

ПОМИЛКИ, ЯКИХ КРАЩЕ УНИКАТИ. Найпоширеніша помилка батьків – зберігати нейтралітет, залишаючи дитину один на один з проблемою.

Ще гірше – безапеляційно займати одну зі сторін: учителя або дитини. Якщо ви за будь-яких обставинах готові захищати тільки дитину, вона рано чи пізно почне цим користуватися. А якщо ви будете слухати тільки вчителя, дитина відчує себе загнаною в кут без підтримки і розуміння.

Найкраще – спочатку спокійно вислухати дитину, а потім відправитися на конструктивну розмову до вчителя.

ХТО ВИНЕН? У тому, що дитина погано поводиться в школі, можуть бути винні і батьки, і вчителі. У будь-якому випадку, між цими трьома сторонами необхідно налагодити діалог, інакше ситуація зайде в глухий кут.

Матеріали взято з сайту: https://uk.etcetera.media/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук