Такі різні школи: як навчаються в різних країнах світу

Хочете дізнатися, як навчаються, що їдять і в чомуходять до школи в різнихкраїнах світу? Тоді наша добірка сподобається вам.

Велика Британія

Особливості шкільної освіти. У 5 років починається підготовча школа, з 11 років — середня. Навчальний рік поділяється на 3 семестри. Улітку канікули тривають 6 тижнів, узимку — 3 тижня. Популярне роздільне навчання хлопчиківі дівчаток.

Що цікавого вивчають? Другою за популярністю мовою є французька. У старших класах розпочинаєтьсяспеціалізація за напрямами.

Шкільна форма:класична. Стримані кольори, класичний крій, краватки, а іноді й канотьє на додачу.

Шкільна їдальня: достатньо овочів, м’яса, традиційний англійський пудингів і чай із молоком.

США

Особливості шкільної освіти. Тестування після кожного класу розподіляє учнів за рівнем знань і здібностями. Відсутність єдиної державної шкільної програми. Кожний штат пише свою.

Що цікавого вивчають? Крім звичних предметів є й оригінальні для нас: фотографія, кераміка, малюнок і живопис, додаткові курси фізики, історії та права.

Шкільна форма:є в приватнихшколах або державних навчальних закладах бідних районів. Схожа на англійський варіант: класичний крій і неяскраві кольори.

Шкільна їдальня: багато картоплі, смажених страв у паніруванні, салатів із жирними заправками.

Японія

Особливості шкільної освіти. Діти починають навчатисяз 6 років; обов’язковими є 9 років навчання. Але після початкової та середньої ланки є ще старша (необов’язкова, додаткових 3 роки). Рік поділяється на 3 семестри: із квітня до липня, із вересня до грудня, із січня до кінця березня.

Що цікавого вивчають? Традиційні мистецтва — каліграфія й хайку(вид вірша).

Шкільна форма: у матроському стилі. Синього кольору з відкладними комірами та краватками. У дівчаток обов’язкові спідниці зі шкарпетками або довгими панчохами.

Шкільна їдальня: у кожній школі є дієтолог, який стежить за здоровим харчуванням учніві складанням меню: рис із різноманітними соусами, водорості й морепродукти.

Китай

Особливості шкільної освіти. Діти починають навчатисяз 6 років. Підйомо 5.00, підготовка домашнього завдання, а з 8.00 вже починаються уроки. Канікули триваютьусього 1 місяць — серпень. Вихідні та свята використовують для додаткових занять і самопідготовки.

Що цікавого вивчають? Китайську каліграфію, кунг-фу(є спеціалізовані школи цього бойового мистецтва). Протягом навчального дня тричі роблять зарядку.

Шкільна форма:спортивний костюм (широкі штани й куртка). Покрій практично скрізь однаковий, відрізняються лише кольори костюма та шкільна емблема на груди.

Шкільна їдальня: обід традиційно містить одну м’ясну та дві овочеві страви, рис і суп. В елітних столичних школах ще пропонують фрукти і йогурт.

Фінляндія

Особливості шкільної освіти. Головний принцип — довести всіх тих, хто не встигає, до середнього рівня, виховати гуманізм. Темп навчання — розслаблений. Немає іспитів, а контрольні — на розсуд учителя.

Що цікавого вивчають? Наголос на практичності. Діти вміють робити сайти-візитки, креслити розувітрів для будь-якої місцевості, складати своє портфоліой розбираються в податках.

Шкільна форма: її немає. Головна вимога — охайний вигляді зручність для самих школярів. У початковій школі діти займаються босоніж у шкарпетках.

Шкільна їдальня: безкоштовні шкільні обіди різноманітніта збалансовані.

Індія

Особливості шкільної освіти. Система шкільної освітианалогічна британській.

Що цікавого вивчають? Немає чітко окреслених предметів. Є теми (наприклад, компас). Тему розглядають із погляду фізики, географії, соціології, біології й інших наук.

Шкільна форма: залежно від регіону й рівня місцевості школи різняться стилем (костюми із краваткамий пілотками, накладними комірами), кольорами (білий, хакі, кремовий, синій). Учні найбідніших районів мають косинки певного кольору або банти.

Шкільна їдальня: наявний національний колорит: багато рису з каррі, страв із бобових, овочів і молокопродуктів.

Бразилія

Особливості шкільної освіти. Діти йдутьдо школи в 6 років. Початкові й середні класи разом займають 9 років. Аби стимулювати учнів завершити навчання в школі, державні програми доплачують батькам за щоденне відвідування закладу, виконання дитиною домашніх завдань.

Що цікавого вивчають?Наголос на фізичній підготовці. А фізкультура в Бразилії — це футбол.

Шкільна форма:різноманітна. Через спекотний клімат — це футболки й шорти національних кольорів — синього, зеленого, жовтого. Форма є у великих державних школах. У бідних районах її немає.

Шкільна їдальня: безкоштовна їжа, наваристі страви з бобових і яловичини, закуски з бобових, багатотропічних фруктів на перекуси.

Афганістан

Особливості шкільної освіти. Діти починають навчатись із 6 років, учаться12 років. В останньомукласіскладають державний іспит.

Що цікавого вивчають? Багато вивчають Коран, тому що на державу значно впливає релігія.

Шкільна форма:відчутний вплив ісламу. Хоча єдиної форми немає, дівчатка ходять у довгих сукняхі покривають голови хустками, хлопчикитакож не носять шортів і футболок.

Шкільна їдальня:централізованого шкільного харчуваннянемає.

Малайзія

Особливості шкільної освіти. Діти йдуть до першого класу в 7 років. Початкова школа триває 6 років, середня — 5 років. Потім ще 2 роки підготовки перед університетом. Згодом вступають до вишів.

Що цікавого вивчають? Мандаринський діалект китайської мови.

Шкільна форма: здебільшого — білий верх, чорний низ. Через теплий клімат сорочки заміняють на футболки.

Шкільна їдальня:дхал— традиційний вегетаріанський індійський пряний суп-пюре з розваренихбобових, приправлений каррі; роти— коржі, що замінюють хліб. На десерт — шоколадний батончикі компот.

ПАР

Особливості шкільної освіти. Діти йдутьдо школи в 6 років. Початкові класи розтягнуто на 9 років. Потімтри класи середньої школи (коледж) із поділом на напрями.

Що цікавого вчать: офіційно визнано 11 мовна рівнінаціонального спілкування. Тому діти зростаютьполіглотами.

Шкільна форма:насиченого зеленого кольорузі зручного трикотажу.

Шкільна їдальня:страви з батату, різнихбобових, риби та птиці.

Камбоджа

Особливості шкільної освіти. Офіційно рівеньграмотності серед дорослого населення країни становить70 %. Є державні школи і школи із частковим фінансуванням із державного бюджету. Навчатисяпочинають із 6 років.

Що цікавого вчать?Крім рідного кхмерськогобагато англійської мови. Це дає змогу надалі вільно навчатисяза кордоном або працювати у сфері туризму.

Шкільна форма: зовні схожа на форму скаутів — кольорухакі із зеленою краваткою. Але учні початкової школи ходять у білих сорочках і синіх спідницях, штанах.

Шкільна їдальня: у меню школярів багато водоростей і морепродуктів, свіжих фруктів. Уся їжа дуже гостра.

Бутан

Особливості шкільної освіти. Маленькі жителіКоролівства Бутан вступають до навчальних закладів у віці6 років. Значна частина шкіл працює як інтернати. Навчальний рік триваєз березня до вересня.

Що цікавого вчать?Нарівні зі звичними предметами в обов’язковий шкільнихкурс уведеноскотарство, землеробство, агрономію й інші с/г дисципліни.

Шкільна форма:традиційнийнаціональний одяг, що називають «гхо» (для хлопчиків)і «кіра» (для дівчаток). Учні в Бутаніне мають ані сумок, ані портфелів. Усешкільне приладдята книги вони носять просто в одязі.

Шкільна їдальня: здоровета збалансоване харчуванняна основіовочів. На ⅔ фінансується ООН, на ⅓ — державним бюджетом або громадою.

Тема поговорити. Пропонуємо пофантазувати. Уявімо, що маєте можливість вибрати для роботи навчальний заклад у будь-якомукуточкусвіту. У якій іноземній школі вам хотілося би викладати й чому?

Матеріали взято з  сайту: https://mega-talant.com/