5 статей про те, що варто змінити у викладанні літератури

20.06.2017 312 0

Українська література – особливо важливий предмет, що прищеплює любов до рідної мови та вчить азам літературної творчості. Але і складний для вчителя, адже є чимало стереотипів щодо подачі матеріала. Ми зібрали кращі статті про нові інструменти викладання та осучаснення тем, аби зробити їх близькими дітям.

Як розповісти дітям про Шевченка без шароварщини

Читати далі

 

Які зміни потрібні шкільному курсу з української літератури

Система викладання української літератури потребує змін. Як викорінити із курсу консерватизм та ура-патріотизм? Чи є користь від зубріння уривків текстів і віршів? Які твори взагалі варто прибрати і як вибирати матеріал правильно, щоб викладати цікаво та сучасно – розповідає директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.

Читати далі

 

Тест на знання класика: Що пив та малював Тарас Шевченко?

Чи любив класик ром і шикарне вбрання? Скільки могил у Тараса Григоровича? Чи малював він «голий» автопортрет? З тестом, який склала «Освіторія» до 204 дня народження класика, не занудьгують ані вчителі, ані учні.

Читати далі

 

7 причин, чому шкільні твори відбивають бажання творити

Що таке інтелект-карта, як це – “розписатися” та як все це допоможе учням у написанні твору? Чому вчителю важливо визначати сильні та слабкі сторони в написанні текстів і вчити учня їх вигідно подавати? Як налаштувати дітей на творчу роботу, виробити смак до хорошого тексту та прищепити бажання писати красиво й образно, ділиться з викладачами психолог Лідія Ковальчук.

Читати далі

 

Як по-сучасному розповісти школярам про 4 амплуа Тараса Шевченка

Чи можна стягувати з Тараса Григоровича кожух і заміняти його косухою? Дозволено садити класика на байк? А якщо приміряти окуляри від сонця, то це вважатиметься блюзнірством? Пропонуємо вчителям 4 ідеї для уроків , які допоможуть зробити Шевченка доступним і сучасним.

Читати далі

Матеріали взято з сайту: https://osvitoria.media/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук