Грандіозна подія цієї весни: подвійний інтернет-марафон!

14.03.2018 2009 0

Удвічі більше знань і спілкування з фахівцями!

26–27 березня — 3-й міжнародний інтернет-марафон на тему «Світові освітні практики. Досвід Канади»! 7 спікерів із Канади (Торонто, Вінніпег, Едмонтон) розкажуть про устрій системи освіти в Канаді, поділяться напрацюваннями та найсучаснішими методами викладання, дадуть рекомендації в контексті реформи освіти України.

Згідно з міжнародними рейтингами Pisa за 2017 рік, канадські підлітки є одними з найосвіченіших у світі. Країна має найвищі освітні результати в математиці, природничих дисциплінах і читанні. Не пропустіть унікальний шанс перейняти досвід однієї з прогресивніших систем освіти!

Реєструйтеся на міжнародний інтернет-марафон тут: 

26 березня

15:00. Демократичні цінності та підходи, як основа канадської системи освіти

Спікерка: Курилів Валентина, Директорка освітнього напрямку, (HREC), Науково-освітнього центру вивчення Голодомору Канадського інституту українських студій в м. Торонто; методист;  голова Комітету з Вивчення теми Голодомору при Конгресі Українців Канади

15:15. Загальний огляд системи освіти в Канаді

Спікерка: Шептицька Світлана, Асистент директорки освітнього напрямку (HREC), Валентини Курилів, випускниця Університету Торонто;  магістр з планування навчальних програм

16:00. Консультування та наставництво у школах: Комплексні програми та відповідні ресурси послуг для усіх учнів.

Спікерка: Левицька Оксана, голова Національної Української Освітньої Ради при Конґресі Українців Канади; вчитель- методист в школі в Торонто; Організатор методичних конференцій і вебінарів для вчителів Рідних шкіл в Канаді (Toronto, ON)

Ви дізнаєтеся про: 

 • Роль консультантів у школах на допомогу при виборі професійного напрямку навчання для учнів старших класів та успішної підготовки і переходу від професійного навчання до професійної готовності. 
 • Програми професійного навчання для учнів та складові частини їхнього розвитку: планування, організація, впровадження, оцінювання.
 • Самооцінка, визначення мети та тестування як засоби наставництва для визначення вибору професійного навчання.
 • Консультування учнів (індивідуальне та в групах) для покращення навчального та професійного розвитку учнів.

17:00. П’ять ключових заходів, щоби підвищити залученість учнів у середній школі (англійська з перекладом)

Спікерка: Ноузворті Валентина, Middle Years initiative Consultant with the Instruction, Curriculum, and Assessment Branch of Manitoba Education and Training; 35 years teaching experience in Manitoba schools. (Winnipeg, MB)

На вебінарі ви дізнаєтеся:

 • 5 ключових заходів для підвищення залученості учнів
 • характеристику молодих підлітків
 • стратегію побудови взаємозв'язків для класу

27 березня

16:00. Підвищення мотивації учнів на уроці. Практичні поради

Спікерка: Наявко НаталяСпеціальний мовний радник, Служба мін. Освіти Альберти, вчитель -методист, Національний переможець Програми педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл Євразії та Південної Азії (ТЕА), працювала над розробкою Стандарту Нової Української Школи (Edmonton, AB).

Учні братимуть участь у процесі навчання тоді, коли це їм цікаво, і є чітко визначена мета. Під час вебінару ми розглянемо потреби сучасних школярів, навчимося ставити питання, які допомагають розвивати критичне і творче мислення. Також ви познайомитесь із практичними порадами щодо організації елементів інклюзивного навчання у класі.

17:00. Інтегроване вивчення змісту та мови - коли чудеса можливі

Спікерка: ГарцулаОлена, (Edmonton, AB),завідувачка кабінету євроінтеграційних аспектів освіти; координаторка співпраці закладів освіти Львівщини з освітніми установами Альберти; член ради директорів Фундації української освіти в Альберті (AFUES); авторка багатьох навчальних проектів для шкіл з українською двомовною програмою в Альберті та партнерських шкіл Львівщини; випускниця проекту Партнери в освіті, США; національна. координаторка міжнародного польсько-українського проекту «Лідери освітніх ініціатив» 2010-2012

Буде представлено досвід, як шкільні ради Альберти використовують стратегію інтегрованого навчання різних предметів через вивчення іноземних мов. Надані приклади інтерактивних стратегій допоможуть зрозуміти, як такий підхід підтримує студентів у їхньому вивченні другої мови. Цей підхід добре працює на заняттях з учнями, які мають різні рівні сприйняття та навченості. 

18:00. Система освіти в провінції Онтаріо, Канада: Методи і способи щоб допомогти ВСІМ учням досягти успіху

Спікерка: Сунак Тетяна, President of the Ukrainian Canadian School Board, Toronto branch, Vice Principal of George Harvey Collegiate Institute, TDSB, Toronto, ON, Principal of St. Volodymyr Ukrainian School, Toronto, ON. 

28–29 березня — дні українських спікерів. Ми обрали тему, що стосується кожного освітянина: «Навчання у сучасній українській школі». Ви зустрінетеся з новими та вже знайомими улюбленими спікерами, серед яких — сертифіковані тренери НУШ! Обговоримо стратегії формування нового, позитивного освітнього простору та шляхи професійного зростання. Ви більше дізнаєтеся про цифрові інструменти для вчителя, методи впровадження компетенцій та отримаєте відповіді на актуальні питання у сфері освіти. 

Реєструйтеся просто зараз на вебінари українських спікерів тут: 

28 березня

10:00-11:00. Педагогіка успіху — стратегія радісного навчання»

Спікер: Калошин Володимир, кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник, заслужений працівник освіти України, методист Навчально-наукового центру ПТО НАПН України, автор 450 наукових праць.

Під час спілкування зі спікером Ви:

 • дізнаєтеся, що таке педагогіка успіху, чому її необхідно використовувати;
 • ознайомитеся з результатами впровадження педагогіки успіху в освітянську практику;
 • отримаєте практичні поради щодо застосування педагогіки успіху в НВП.

Використовуйте цей ефективний інструмент для створення радісного та успішного навчально-виховного процесу та яскравого життєтворення себе та своїх вихованців!

11:15-11:55. Класний класний керівник

Спікерка: Колеснік Лариса, викладач німецької мови, Державний навчальний заклад «Вишнівецький професійний ліцей»

Як стати не лише керівником, який контролюватиме успішність групи (класу), але й наставником, порадником, другом і навіть лікарем, який усе розуміє?

Як запалити вогонь в очах своїх учнів, стати не просто навчальною групою, але й на довгі роки (не лише на час навчання!) залишитися однією сім’єю?

Як стати справді класним класним керівником? Беріть участь у вебінарі Лариси Колеснік та дізнавайтеся секрети керівника-лідера!

12:10-13:50. Хмарні технології на уроках української мови і літератури: плюси і мінуси  

Спікер: Ісаєв Віталій, учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури, початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 56 м. Миколаєва, Миколаївської обл.

Менше теорії, більше практики! Дізнавайтеся, як ефективно працювати з Google технологіями: Blogger, Forms, Word, Календар, Google Диск та іншими на уроках української мови і літератури.

На вебінарі Віталія Ісаєва ви наочно побачите, чим це корисно, як впливає на роботу учнів сучасної української школи; дізнаєтеся про секрети та «підводне каміння» використання хмарних технологій на уроках. Реєструйтеся просто зараз та підвищуйте свою обізнаність у веб-сервісах!

14:05-14:45. Як розвивати критичне мислення на уроках української мови та літератури

Спікерка: Довбій Наталія, учитель української мови та літератури КЗ «Шелудьківський ліцей імені Ю. Є. Кравцова», Зміївський район, Харківська область, вища кваліфікаційна категорія, старший учитель

Критичне мислення є однією з головних рис людини майбутнього, тому розвивати його в учнях потрібно вже зараз! На вебінарі Наталія Довбій, учителька вищої кваліфікаційної категорії, висвітлить такі теми:

 • Критичне мислення як ментальний процес.
 • Педагогічні прийоми розвитку критичного мислення.
 • Практикум щодо реалізації технології формування критичного мислення.

Беріть участь у вебінарі та наближуйте майбутнє!

15:00-15:40. Психологічно безпечне освітнє середовище. Про право вибору та формування спільних цінностей

Спікерка: Жадан Олена, практичний психолог КЗ «Шелудьківський ліцей ім. Ю. Є. Кравцова», Харківська область, вчитель початкових класів, основ здоров’я, керівник Зміївського РМО учителів основ здоров’я, тренер з методики навчання вчителів початкових класів проекту «Вчимося жити разом»

Психологічний комфорт усіх учасників освітнього процесу нині є ключовою умовою. Саме його забезпеченню присвячений вебінар практичного психолога та тренера Олени Жадан! На вебінарі:

 • Роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища.
 • Стратегічний план змін через призму концепції НУШ.
 • Вимоги до створення психологічно безпечного середовища.
 • Практикум щодо забезпечення права вибору та формування спільних цінностей.

15:55-16:35. Як «Нова українська школа» реалізується у проекті «Початкова школа: освіта для життя»

Спікерка: Мірошникова Ольга, учитель початкових класів школи І-ІІІ ступенів № 294 Деснянського району міста Києва, учасник Всеукраїнського педагогічного експерименту «Початкова школа: освіта для життя», тренер «Нової української школи»

Вебінар для вчителів початкових класів від тренерки «Нової української школи» Ольги Мірошникової! Беріть участь та дізнавайтеся про головне:

 • Практичне втілення ідей «Нової української школи».
 • Принципи та особливості роботи у проекті «Початкова школа: освіта для життя».
 • Організація освітнього простору у типовому приміщенні київської школи.
 • Групова робота з першокласниками.

16:50-17:30.  Методи навчання, що допоможуть дитині любити школу, а вчителеві — проводити цікаві уроки» (з досвіду навчання та викладання тренера НУШ)

Спікерка: Юрченко Оксана, кандидат педагогічних наук, сертифікований тренер НУШ, "учитель-методист" початкової школи

Не пропустіть шанс потрапити на вебінар сертифікованої тренерки НУШ Оксани Юрченко! Спікерка поділиться досвідом реалізації методів навчання НУШ упочатковій школі (ранкове коло, щоденник вражень, організація класного середовища, тематичний день, дискусія) та способами навчання на тренінгах учителів майбутніх першокласників. Сповнюйтеся позитивними емоціями та підвищуйте результати на особливій шкалі ставлень!

29 березня

10:00-10:40. Цифрова навчальна школа — за і проти

Спікерка: Тихоновецька Інга, учитель початкових класів ДНЗ "Середня школа №111 м. Мінська" Республіка Беларусь, володар головного призау III Міжнародного педагогічного фестивалю «Янтарна сова», дипломант Х Республіканського конкурсу «Комп’ютер. Освіта. Інтернет» 

Наявність у школах цифрових інструментів, сучасних девайсів в учнів, вільний вихід в інтернет відкрили учням можливість вивчати навчальний матеріал у новому освітньому форматі.

На вебінарі переможниця міжнародного педагогічного фестивалю Інга Тихоновецька (Мінськ, РБ) ознайомить учасників з практикою використання цифрових інструментів для підтримання процесу навчання, а також поділиться досвідом проведення «перевернутих» уроків.

10:55-11:35. СКІНДи (сучасні колективно-індивідуальні навчальні дійства) як стратагемні новинки проти примітивізму в освіті

Спікер: Остапчук Олександр, директор школи-ліцею№6 ім. Н. Яремчука, м. Тернопіль

Стереотипні методи викладання неефективні та відходять у минуле. Олександр Остапчук, директор школи-ліцею № 6 ім. Н. Яремчука у м. Тернопіль, у своєму вебінарі розгляне такі ключові теми:

 • Як урізноманітнити шкільне життя пізнавальними дійствами?
 • Значення мотивації та стимулювання розвитку учнів. Принцип І-100.
 • З чого складається комфортний освітній простір і як його створити?

11:50-12:30. Малокомплектний сільський навчальному заклад. Бути оптимістом та виходити за рамки села

Спікерка: Платко Ірина, директор та вчитель німецької мови Потічанського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Решетилівської міської ради

Вебінар для вчителів малих шкіл і не тільки! Ірина Платко пропонує розв’язання гострих сучасних питань.

 • Як сільському учневі малокомплектної школи бути конкурентноспроможним?
 • Як учням сільської школи можна реалізовувати міжнародні проекти та бути весь навчальний рік вмотивованими?
 • Як створити нове освітнє середовище у своєму закладі за 0 грн?

Долучайтеся до вебінару та осучаснюйте свій освітній простір за будь-яких умов!

12:45-13:45. Формування громадянської компетентності у базовій школі: підходи та матеріали

Спікерка: Чушак Христина, координаторка програми підтримки освітніх реформ в Україні "Демократична школа"

Вебінар, присвячений громадянській компетентності, проведе Христина Чушак, координаторка програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа».

Ви дізнаєтеся про розуміння цього поняття в Європі (ЄС, Рада Європи) та у світі (ОЕСР — глобальні компетентності PISA), а також про різні підходи до формування громадянської компетентності у школах з акцентом на загальношкільному підході (Рада Європи, Європейський центр ім. Вергеланда).

Також будуть презентовані матеріали, що можна використовувати для формування громадянської компетентності наскрізно в освітньому процесі.

14:00-14:40. Цифрові науково-навчальні програми як ідеальний інструмент залучення учнів під час вивчення предметів STEM

Спікер: Олексишин Андрій, учитель інформатики спеціалізованої загальноосвітньої школи № 18 м. Львова, учитель вищої категорії, учитель-методист

Учитель вищої категорії Андрій Олексишин розгляне актуальні технічні аспекти викладання предметів за методом STEM:

 • Використання інтерактивного 3D-контенту для навчання, що значно ефективніше за традиційні підручники та 2D ресурси.
 • Навчати предметів STEM у будь-якому класі можна на ПК, ноутбуках, планшеті та інтерактивних дошках.

Долучіться до вебінару і переконайтеся, що учні на уроці можуть бути задіяні зовсім в інший і кращий спосіб, що вчитись можна цікаво!

14:55-15:35. Використання освітньої технології BYОD у сучасній школі

Спікерка: Панкратьєва Вікторія, кандидат географічних наук, учитель географії та біології Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №164 Харківської міської ради Харківської області, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2017» в номінації «Біологія»

Майбутнє вже поруч у нашій  кишені!

Протягом вебінару Вікторія Панкратьєва ознайомить Вас з можливостями використання документ-камери та цифрового мікроскопу під час викладання природничих наук у школі. Розповість про мобільні застосунки та запропонує практичні поради їхнього використання. Ви дізнаєтеся про реалії та перспективи використання VR-технологій на навчальних заняттях. 

Обов’язково декілька освітянських «лайфхаків»! 

15:50-16:30. Використання Google forms (гугл форм) в освітньому процесі

Спікерка: Світлана Возна, викладач української мови та літератури

Вебінар для вчителів, які цінують свій час та прагнуть зменшити обсяги роботи з документами! Гугл-форми — сучасний інструмент, що допоможе вчителю ефективно проводити моніторинг навчальних досягнень учнів, крім того зекономить час, адже програма сама перевіряє відповіді та виводить у таблицю.

Також ви дізнаєтеся, як ефективно використати веб-форми для ведення обліку певних даних, для реєстрації на тренінги/семінари/збори, для опитувань.

16:45-17:20. Google-клас – нові можливості для ефективного навчання

Спікерка: Табарчук Ірина, викладач інформатики, автор багатьох публікацій, освітній блогер 

Ще більше інструментів для сучасного вчителя! Google-клас – це інструмент, що зв’язує Google Docs, Google Drive і Gmail, допомагає створювати і впорядковувати завдання, виставляти оцінки, коментувати й організовувати ефективне спілкування з учнями в режимі реального часу або в режимі дистанційного навчання.

Завдяки платформі Google-клас можна організувати проектну роботу, перевернуте навчання, дистанційне навчання. Уроки та домашні завдання можуть бути цікавими!

Учасники вебінару ознайомляться з принципами функціонування Google-клас, дізнаються про різні типи завдань, що можна створити у цьому середовищі, а також — як працювати з різними сервісами Google та розробляти власний курс.

Беріть участь у вебінарі та підвищуйте власний професійний рівень!

Але це ще не всі приємності!

Оголошуємо розіграш комплектів дисків на школу! Серед учасників, що зареєструються на будь-який вебінар 28 або 29 березня, ми розіграємо 10 комплектів дисків серії «Електронний конструктор уроку». У кожному комплекті — 43 диски для вчителів початкових класів, старшої школи та класних керівників.

Для участі у розіграші потрібно виконати такі умови:

 1. Зареєструватися тут
 2. Поставити «+» у коментарях до цього запису https://www.facebook.com/InternetMarafon/posts/939545229559104
 3. Поділитися цим записом на своїй сторінці.

Запрошуйте реєструватися своїх колег — чим більше вчителів від вашого навчального закладу візьме участь, тим більше шансів отримати комплект дисків для всієї школи!

Участь у всіх вебінарах, як завжди, безкоштовна. Завантажити детальні програми кожного дня інтернет-марафону можна у формі реєстрації.

Долучайтеся до найпотужнішого професійного заходу для вчителів України! 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук