Як працювати з програмою «Електронний конструктор уроку»?

1. Створення уроків та презентацій на основі запропонованих на диску матеріалів

1) Запустіть програму «Електронний конструктор уроку».

2) На панелі інструментів натисніть кнопку «Открыть урок».

3) У діалоговому вікні виберіть необхідний вам урок (Электронный конструктор урока – Уроки – Урок 06 Тихий океан — F-Урок 06 Тихий океан) і натисніть «Открыть».

4) У програмі «ЕКУ» відкрився урок, який вам пропонуємо ми, до нього вже створені конспект і презентація.

5) За необхідності ви маєте можливість вносити різні зміни: додавати свої ілюстрації, дидактичні та додаткові матеріали, редагувати конспект і презентацію і т. ін. Для внесення змін дотримуйте вищеописаної інструкції по роботі з елементами програми «Електронний конструктор уроку».

6) Після всіх внесених змін на панелі інструментів натисніть кнопку «Сохранить как», і у вас збережуться дві версії цього уроку (пропонована нами і створена вами).

2. Створення своїх уроків і презентацій за допомогою програми «Електронний конструктор уроку»

1) Запустіть програму «Електронний конструктор уроку».

2) На панелі інструментів виберіть кнопку «Создать урок» і натисніть на неї лівою клавішею мишки.

3) У діалоговому вікні, яке з'явилося на екрані, вкажіть шлях для створення уроку (наприклад: Рабочий стол – Мои документы – Электронный конструктор урока – Уроки).

 

4) Натисніть ОК.

5) У діалоговому вікні «Создание урока» пропишіть назву уроку.

Увага! 1) Назва уроку має бути тільки російською мовою. 2) У назві уроку забороняється використовувати будь-які знаки пунктуації (.,:; - І т. ін.).

Приклад назви уроку: Урок 01 Источники географических знаний

6)  Для того щоб додати вихідний матеріал (документ у форматі. Doc) в програму, виберіть і скопіюйте його в закладку «Полная версия урока».

7) У вікні закладки «Полная версия урока» відобразиться обраний вами вихідний документ.

8) За допомогою панелі інструментів ви можете відредагувати текст (вибір шрифту, його розмір, товщина букв, колір тексту і т.ін.).

9)  Для того щоб із цього матеріалу зробити готовий конспект уроку, виділіть необхідний для конспекту текст і натисніть кнопку «Добавить в конспект».

10) Натисніть кнопку «Отобразить разметку конспекта». Текст, доданий у конспект, забарвлюється в жовтий колір.

11) Щоб видалити текст із конспекту, поставте курсор в потрібне місце та натисніть кнопку «Выделить сегмент конспекта». У результаті блок тексту, який був доданий у конспект, стане, активним.

12) Натисніть кнопку «Скрыть из конспекта».

13) В результаті текст буде видалений із створюваного конспекту уроку.

14) Щоб додати до конспекту уроку додатковий або дидактичний матеріал, поставте курсор в те місце вихідного документа, куди треба додати матеріал, а потім у вікні «Дидактический и дополнительный материал» активуйте відповідно необхідний матеріал. Натисніть кнопку «Добавить в разработку урока».

15) Виділений матеріал відобразився в повній версії уроку.

16) Для додавання його в конспект уроку виконайте ті самі дії, що і в пункті 5.

17) Для того щоб зробити презентацію до уроку, додайте в повну версію уроку графічні елементи (картинки, малюнки, фотографії).

18)  Для цього в додатковому вікні «Презентация к уроку» виберіть потрібну вам картинку.

19)  Поставте курсор у повній версії уроку в те місце, куди вам треба вставити картинку, і натисніть кнопку «Добавить в разработку урока».

20)  Виділена картинка відображається в повній версії уроку.

21)  У додатковому вікні «Презентация к уроку» активуйте потрібний вам слайд.

22)  Виділіть у повній версії матеріал, який необхідно відобразити в презентації (текст, ілюстрації, таблиці, схеми) і натисніть кнопку «Добавить в текущий слайд».

23)  Відповідний матеріал відображається на слайді (див. вікно «Презентація до уроку»).

24) Натисніть кнопку «Отобразить разметку презентации», і ваш матеріал, доданий у презентацію, забарвлюється в зелений колір, а той, який доданий і в презентацію, і в конспект — у синій.

25) Якщо потрібно додати матеріал у попередній або наступний слайд, виконайте ті ж дії, що і в пункті 18, тільки для цього використовуйте кнопки «Добавить в предыдущий слайд» або «Добавить в следующий слайд».

Якщо потрібно додати матеріал в слайд 3, а створюється слайд 15, то в додатковому вікні «Презентация к уроку» активуйте слайд 3 і дійте за алгоритмом, описаним у пункті 18.

26) Для того щоб видалити матеріал із презентації, поставте курсор в потрібне місце в повній версії і натисніть кнопку «Выделить сегмент презентации» (блок, який був доданий у презентацію, стане активним).

27) Натисніть кнопку «Скрыть из текущего слайда».

28) У результаті матеріал буде видалений із презентації.

29)  Після закінчення роботи для збереження створеного уроку на панелі інструментів натисніть кнопку «Сохранить урок».

З відділом технічної підтримки роботи програми «Електронного конструктору уроку» можна зв'язатися за телефонами:

(057)731-96-35
Київстар: 0961956819
Life: 0931661641
МТС: 0994379716